Левски победи Хебър с 4:0 на своя стадион Георги Аспарухов

...

"Левски" разгроми "Хебър" в първия си мач след отпадането от Европа

Левски " победи " Хебър " с 4:0 на своя стадион " Георги Аспарухов " в мач от седмия кръг от Първа лига. Сините завоюваха трети следващ дуел в шампионата след загубата на старта. Тимът на Станимир Стоилов към този момент има девет точки и е седми, като е с три отсрочени мача.

Срещата беше първа за сините след в европейските шампионати. Мачът се игра при тежки условия и пороен дъжд.

" Хебър " задържа нулевото тъждество до края на първата част, когато гостите от Пазарджик рухнаха. Цунами откри в 38-ата минута след груба неточност на отбраната и на вратаря на " Хебър " Петър Дебърлиев. В 42-ата минута Филип Кръстев вкара от директен свободен удар, а в добвеното време на първата част се разписа Марин Петков от дузпа.

След почивката Стоилов пусна на терена футболисти, които имаха по-малко мачове. Ивелин Попов направи дебют в шампионата, като точно той в 54-ата минута подаде към Георги Миланов, отбелязал четвъртото попадение.
Източник: dnevnik.bg