Левски победи дубъла на Шахтьор Донецк с 2:0 в мач

...

Левски се справи с Шахтьор Донецк U19, дебютни голове за новите футболисти

Левски победи дубъла на Шахтьор Донецк с 2:0 в мач от предсезонната подготовка на турска земя.

" Сините " направляваха срещата през по огромната част от времето и вкараха по един голл в двете полувремена.

В 20-та минута Фабио Лима си завоюва дузпа. бразилецът се нагърби с осъществяването и вкара първия си гол след идването си.

След малко повече от час игра се стигна и до нов дебютен гол. Този път Хоакин Фернандес засече съвършено центриране от Марин Петков и прати топката в мрежата.

Повече попадения до края не паднаха и по този начин Левски записа още един триумф в контролите.

Следващата инспекция за Левски е на 6-и февруари против казахстанския Кайсар.

В седмата минута Левски сътвори доста положително нахлуване. Йовов видя вляво спринтиралия Стивън Гаоте, който отстрани един защитник на юношите на " миньорите " и влезе в наказателното поле на Шахтьор. Гаоте опита пас към Стефанов, само че Удот спря топката и прекрати заплахата за българския отбор. Две по-късно Любенов изведе отново вляво Гаоте, който се озова на стрелкова позиция, само че ударът му не затрудни вратаря на украинските футболисти.

След чтвърт час игра Янович опита удар диагонално, само че топката мина около десния непряк дирек на вратата защитавана от Андонов.

Пет минути по-късно " сините " получиха право да изпълнят дузпа, след нарушаване против Фабио Лима. Потърпевшият застана зад топката и съумя да осъществя.

В 28-та минута украинският отбор прати топката в мрежата, само че попадението бе анулирано заради засада.

В заключителните минути от първата част Илиян Стефанов усука неприятно коляното си без контакт с неприятелски футболист. След намесата на лекарския щаб за благополучие се оказа, че контузията не е сериозна.

Шахтьор доближи до заплаха 5 минути след началото на второто полувреме, само че ударът с глава на Дамченко мина над напречанат греда.

В 61-а минута Марин Петков центрира от левия фланг, а в наказателното поле новото попълнение Хоакин Фернандес засече топката, с което ознаменва дебюта си с гол.

Пет минути преди края поредно Марин Петков и Асен Митков пробваха да вкарат и трети гол, само че вратарят на Шахтьор се намеси и при двете обстановки.

Малко по-късно Фабио Лима също пробва нови два удра, само че първият бе блкоиран, а при втория и гредата оказа помощ на украинците.

LIVE Левски - Шахтьор Д (U19) 2:0

1:0 Фабио Лима 20'

2:0 Хоакин Фернандес 61'

Стартови сформира:

ЛЕВСКИ:  99. Андонов, 77. Михалев, 50. Димитров, 4. Любенов, 15. Божилов, 20. Чандъров, 11. Ел Джемили, 14. Стефанов, 7. Лима, 31. Гаоте, 21. Йовов

ШАХТЬОР : 1. Кравец, 2. Дрозд, 3. Данковский, 4. Удод, 5. Халонский, 6. Лосенко, 7. Юшченко, 8. Янович, 9. Демченко, 10. Сметана, 11. Княжев