Левски победи драматично ЦСКА с 3:2 гейма (18, -21, 24,

...

ЦСКА и Левски определят финалиста днес

Левски победи трагично ЦСКА с 3:2 гейма (18, -21, 24, -21, 11) и изравни полуфиналната серия в женското състезание по волейбол. Решаващата трета среща е през днешния ден от 18 ч. в зала " Васил Симов " и ще бъде излъчена по БНТ3.
Във втория мач воденият от Петър Шопов отбор повеждаше на два пъти с 1:0 и 2:1, само че допускаше равнене. Четирите гейма минаха при поделено предимство. В тайбрека домакините имаха преднина от 9:6 и по-късно от 12:9, с цел да се стигне до крайното 15:11 след близо два часа и половина игра.
Топреализатор стана 18-годишната Михаела Стоянова с 27 т., а рожденичката Дария Иванова, която навърши 21 години, добави 15 т. за " сините ".
На финала спечелилият ще мери сили с първенеца Марица Пд. " Жълто-сините " прегазиха с 3:0 гейма (25:20, 25:18, 25:12) като посетители Славия и затвориха серията с 2:0 триумфа. Марица се класира за край за десета поредна година.
Източник: duma.bg