Левски победи Черно море с 3:2 в един от най-атрактивните

...

Десет от "Левски" победиха "Черно море" в голово шоу

Левски " победи " Черно море " с 3:2 в един от най-атрактивните мачове от началото на пролетния полусезон в Първа лига. Сините трябваше да играят с човек по-малко в продължение на 35 минути, само че съумяха да измъкнат трите точки на стадион " Тича " във Варна.

Мачът стартира по-предпазливо, като в първите минути двата тима си размениха по един безвреден удар от отдалеченост. Постепенно играта стана по-динамична, а гостите от София имаха леко игрово преимущество.

В 14-ата минута " Левски " беше доста покрай попадение. Милош Цветкович центрира подло от десния фланг и хвана неопитен Макенджиев. Вратарят на " Черно море " направи неблаговиден опит да избие топката и тя се насочи право към главата на Ривалдиньо. Бразилецът беше на към метър от голлинията и сигурно щеше да означи. Бившият състезател на " Левски " Даниел Димов обаче предотврати попадението с впечатляваща интервенция.

При последвалия корнер гостите от София имаха основателни искания за дузпа. Жорди Гомес центрира към вратарското поле, а Димов удари топката с ръка. Движението на ръката на бранителя беше към топката и предотврати евентуална заплаха. Станислав Тодоров обаче реши, че няма съображение за дузпа.

В 21-ата минута по-активната игра на " Левски " даде резултат след отлична самостоятелна демонстрация на Вутов. Той получи топката пред наказателното поле, след което се освободи технично от двама противникови играчи и с компактен удар с левия крайник от границата на пеналта насочи топката в долния десен ъгъл.

Авансът на " Левски " обаче се задържа по-малко от минута и половина. Сините проспаха дълго подаване зад централната линия на Илиас Хасани. Мариан Огнянов овладя в наказателното поле, подмина реагиралия прекомерно постепенно Аймен Белаид и центрира паралелно на голлинията. Радослав Василев изпревари Давид Яблонски и стреля на три-четири метра от вратата. Николай Кръстев избави удара, само че топката рикошира в нападателя на " Черно море " и се озова в мрежата.

Последваха мощни минути за домакините. След половин час играе Огнянов беше изведен вляво от вратата при бърза контраофанзива. Авторът на единствения гол на " Левски " в Шампионската лига стреля от дребен ъгъл, само че Кръстев избави.

В 33-ата минута " Черно море " стигна до второ попадение, само че то беше анулирано поради несъществуваща засада. Мехди Фенуш се измъкна зад отбраната след подаване от дълбочина, подмина вратаря Кръстев и насочи топката в мрежата, само че флагът на страничния арбитър беше вдигнат.

Само пет минути по-късно " Левски " още веднъж излезе напред в резултата. Вутов пусна отлично прехвърлящо подаване зад отбраната за Паулиньо. Бразилецът надбяга бранителите на " Черно море " и умерено насочи топката около Макенджиев - 2:1.

Девет минути след почивката правещият мощен мач за " Левски " Вутов беше изпъден с пряк червен картон. Той остави своя тим с човек по-малко на терена по доста малоумен метод, откакто без топка и при спряна игра изрита в прасеца Хасани.

В 64-ата минута се стигна до най-красивия миг в мача. Георги Илиев насочи страховит удар със странична ножица, само че Николай Кръстев се разтегна оптимално и направи ослепително избавяне с една ръка.

По-малко от минута след тази обстановка се стигна до трети гол в интерес на " Левски ". Жорди Гомес центрира от свободен удар към Яблонски, който беше изтърван на далечната греда и от близко прати топката във вратата с глава - 3:1.

В 76-ата минута " Черно море " понижи изоставането си. Дани Кики получи топката вляво от вратата, завъртя се и достави съвършено центриране на границата на вратарското поле. Василев изпревари неубедителния в този мач Белаид и с глава означи втория си гол в дуела.

Две минути по-късно домакините имаха отлична опция да изравнят. Атанас Зехиров мина през няколко играчи на " Левски " и си отвори чудесна позиция за изстрел. Десният бек обаче насочи топката право в Николай Кръстев.
Източник: dnevnik.bg