Левски победи Ботев Пловдив с 2:0 в мач от 18-ия

...

Левски победи Ботев Пд в дербито на кръга в efbet Лига

Левски победи Ботев Пловдив с 2:0 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. " Сините " откриха резултата още в 6-та минута след попадение на Гьоко Зайков, а в 80-ата завършиха противника с гол на Борислав Цонев.

Домакините започнаха като по-активния отбор и взеха задатък доста рано в дуела. След центриране от статично състояние на Радослав Цонев, Гьоко Зайков смаза на задната греда Дилан Мертенс, с цел да открие резултата на " Герена ".

Снимка: БГНЕС

Три минути по-късно пристигна и нов късмет за столичния гранд. След добър пробив от Здравко Димитров, той съумя да откри Марин Петков на стрелкова позиция, само че крилото не откри задачата. в 16-та минута " сините " получиха нова опция. След центриране от Иван Горанов отдясно Билал Бари сътвори блъсканица в наказателното поле, а Здравко Димитров се засуети при добавката.

В 30-та минута пристигна и първият късмет за гостите. Силен изстрел на Тодор Неделев от над 25 метра беше избавен релативно леко от Николай Михайлов.

Пет минути след рестарта на мача пристигна и голям късмет за гостите. Па Конате беше изведен самичък против Николай Михайлов, само че гвинеецът изпусна самичък против българския национал. В 63-та минута Здравко Димитров се оказа на границата на наказателното поле и стреля мощно, само че Аргилашки мазета без особени проблеми.

В 80-та минута, въпреки всичко, домакините съумяха да убият интригата. След следващата неточност на Дилан Мертенс в средата на терена, " сините " проведоха хубава контраофанзива. Здравко Димитров плъзна топката към Борислав Цонев, който с мощен удар разстреля Аргилашки за 2:0.

До края на дуела темпото спадна, а Левски съумя да резервира без проблем задатъка си и да запише основна победа.
Източник: fakti.bg