Левски надви ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 21-ия

...

Левски излъга 1948 с дебютен гол на Уелтон

Левски надделя ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 21-ия кръг в efbet Лига и реализира втора поредна победа след рестарта на шампионата. Публиката издигна транспарант " Не на войната ", а двата тима поддържаха благородната самодейност в помощ на Стивън Бориславов.

В средата на първата част гостите откриха резултата. Патрик-Габриел Галчев се включи по фланга и насочи чудесно центриране към точката на дузпата, където Димитър Костадинов бе оставен безусловно самичък и матира Караджов с глава за първи турнирен гол със синята фланелка.

Второто полувреме стартира със противоречива обстановка. Андриан Краев влезе жестоко в краката на Галин Иванов, което разлюти " алените " и докара до претенциите им за втори жълт картон. Главният рефер Ел-Хатиб обаче даде подобен на Александър Александров.

Точно след час игра гостите удвоиха своя задатък посредством новото попълнение Уелтон. Филип Кръстев пресече двоен пас на съперника и започва " синьо " нахлуване, приключило с дебютно попадение за бразилеца.

Последва добър късмет за ЦСКА 1948. Денислав Александров опита екстравагантно осъществяване от неуместна позиция и за шанс на неориентирания Николай Михайлов, топката " кацна " на напречната греда.

Снимка: Lap.bg
Източник: lupa.bg