Левски надигра и победи Локомотив (София) с 1:0 в столично

...

Левски пропусна да разгроми Локо, неочакван гаф на Лудогорец

" Левски " надигра и победи " Локомотив " (София) с 1:0 в столично дерби от 24-ия кръг на Първа лига. " Сините " пропуснаха да разгромят противника си на " Герена ", това е най-малкото, с което можеха да завоюват.

" Локомотив " има доста проблеми с контузени и осъдени, това нямаше по какъв начин да не проличи през днешния ден.

" Левски " направи три пропуща още в първите десетина минути, един път и гредата избави юношата на " сините " Александър Любенов. С гола се разминаха Уелтън, Марин Петков, Билал Бари...

В 36-ата минута Илиян Стефанов вкара първия си гол за родния си клуб, откогато се завърна по-рано през зимата. След това той можеше да удвои, а Уелтън не съумя пред Любенов още един път.

След почивката натискът на " Левски " последователно се притъпи, само че Локо не съумя да реализира повече от равнене на играта. Не и на резултата, защото не сътвори нито една чиста опция.

В добавеното време Уелтън направи необикновен пропуск на метри от голлинията.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/03/Царско село Лудогорец март 2022 Българска телеграфна агенция.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

По-рано през днешния ден последният в класирането " Царско село " приключи 1:1 с водача " Лудогорец ", откакто в предната седмица не разреши да бъде надвит и от ЦСКА-София (0:0).

Ремито не промени класирането - " царете " остават последни с 13 точки, а " Лудогорец " е безапелационен водач с 9 т. пред " алените ", който на следващия ден гостуват на " Ботев " (Пловдив).

" Царско село " поведе в 13-ата минута. Великолепна многоходова акция приключи с центриране в наказателното поле, където Седрик Каломбо смъкна топката с глава и Лукас Мартинс с левия крайник по диагонала не остави шансове на вратаря Пат - 1:0.

" Лудогорец " изравни в 56-ата посредством Оливие Вердон. До края първенецът не сподели, че заслужава успеха.

" Берое " победи ЦСКА 1948 с 1:0 с гол на Диниел Генов в 68-ата. Гостите играха с човек по-малко от 54-ата поради червен картон на Венцислав Василев.

А през вчерашния ден " Арда " сервира изненада, като разгроми " Локомотив " (Пловдив) с 5:1. " Смърфовете " поведоха в резултата, само че след това бяха разгромени.

Така " Левски " на практика си обезпечи място в топ 6, а и гледа по-нависоко, а Локо и " Берое " ще спорят за шестото място със " Славия " до последно.
Източник: clubz.bg