Левски Лукойл спечели приятелския турнир в Пловдив. На финала на

...

Академик Бултекс 99 загуби финала с Левски

Левски Лукойл завоюва приятелския шампионат в Пловдив. На финала на конкуренцията отборът се наложи над домакина Академик Бултекс 99 със 70:66. По-рано през днешния ден Питещ приключи на третото място, откакто победи Спартак Плевен.

MVP на шампионата стана Йордан Минчев от Левски Лукойл, а Николай Маринов от Спартак приключи конкуренцията като най-хубав изпълнител.

Първото полувреме стартира с много ниска ефикасност. Левски Лукойл завоюва първата част с 18:12, само че на почивката противникът му понижи изоставането си единствено на точка при 28:29.

След паузата играта още веднъж бе доста равностойна, а преди заключителната четвърт столичният отбор водеше с 49:45. Малко след началото на последната четвърт баскетболистите на Константин Папазов направиха серия от 11:1 и се откъснаха напред с двуцифрена разлика при 60:50. Въпреки че Академик още веднъж съумя да съкрати дистанцията, Левски Лукойл удържа водачеството си до края и завоюва.

Вицешампионите още веднъж бяха без Христо Захариев, до момента в който за противника не играха Александър Груев, Венелин Христов и Уилям Пери. Заради насъбрани нарушавания срещата не приключиха Джайлс Смит, Мартин Сотиров и Алекс Лонг, а поради реплики към съдията Обрад Томич също бе изпъден.

Най-резултатен за триумфа с 15 точки бе Брандън Йънг. По 11 означиха Джайлс Смит и Асен Великов.

За Академик Бултекс 99 с 22 точки се регистрира Васил Бачев, а по 12 имат Адриян Секулов и Василие Кнежевич.

Източник: marica.bg