Левски Лукойл победи Спартак (Плевен) със 104:80 (22:20, 29:25, 28:18,

...

Левски Лукойл победи Спартак с 24 точки разлика

Левски Лукойл победи Спартак (Плевен) със 104:80 (22:20, 29:25, 28:18, 25:17) и се изравни с Балкан на върха на класирането на Националната баскетболна лига.

Третото място разделят Рилски състезател и Академик Бултекс, откакто пловдивчаните завоюваха директния мач по-рано през днешния ден.

Николай Маринов и Герасим Николов означиха следващи тройки за Спартак и домакините поведоха изненадващо с 10:4, само че Левски Лукойл направи серия от 14 безответни точки, с цел да вземе задатък от общо осем. Тази преднина беше стопена мигновено още веднъж с тройки, този път на Константин Коев и Георги Бързаков, а през втората част Спартак даже поведе с нов прецизен изстрел от далечно разстояние на Коев.

Левски Лукойл с трагична победа над Академик Бултекс 99

Тимът записа триумф след продължение

Левски отговори с осем безответни точки, само че още веднъж последва серия от тройки на домакините. Ивко Ивков вкара три следващи стрелби от линията, след което Маринов и Бързаков бяха точни от далечно разстояние.

В последна сметка полувремето приключи при 51:45 за Левски, а Спартак се задържа в мача с помощта на страхотните 10 точни от общо 21 стрелби от зоната за три точки. Отново следващи тройки на Николов и Милен Дудев обърнаха резултата в интерес на Спартак, само че Левски означи идващите девет точки, а в края на третата част гостите от София към този момент имаха задатък от цели 16.

Левски Лукойл мина котата от 100 точки и завоюва с разлика от 24, откакто седем състезатели на столичаните записаха двуцифрен актив. Омари Гудул означи 19 точки, Неманя Милошевич записа 17 и завоюва девет битки, а Кийт Клентън направи единствения дабъл-дабъл с 12 точки и 11 битки. Най-резултатен в мача с 26 точки стана Коев от Спартак.