Левски Лукойл победи Рилски спортист със 75:64 (10:15, 28:23, 21:8,

...

Левски Лукойл срази Рилски спортист на старта на сезона

Левски Лукойл победи Рилски състезател със 75:64 (10:15, 28:23, 21:8, 16:18) в Самоков в срещата от първия кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят вървеше на приливи и отливи през първото полувреме, като домакините дръпнаха с 19:10 при започване на втората четвърт, след което Левски обърна до 22:21, само че със серия от 11 следващи точки самоковци още веднъж поведоха с 32:22 в 15-ата минута. До почивката обаче Левски съумя да изравни за 38:38.

Столичани започнаха по-добре второто полувреме и дръпнаха с 44:38, а със серия от 8 следващи точки на Данило Тасич "сините " поведоха с 52:43. Левски стегна отбраната и поведе с 59:45 в последната минута на третата част. "Сините " продължиха по-добрата си игра и на старта на последната част и за по-малко от три минути усилиха задатъка си до 20 точки при 66:46, което значително предреши крайния победител в мача.

Левскарите се поуспокоиха и след няколко неточности разрешиха на Рилски състезател да направи серия от 12:1 и да понижи изоставането си до 62:71 две минути преди края, само че за повече домакините нямаха сили. Тасич беше с основна роля за триумфа на софиянци с 24 точки и 12 битки. Чавдар Костов и Йордан Минчев прибавиха по 11 точки.

Павлин Иванов беше водач за Рилски състезател с 16 точки и 6 асистенции.

"Дойдох тук със свито сърце. Самоков направи добра селекция от български играчи и считам, че те бяха любимец. Но ние запазихме хладнокръвие. Отдавам го на опита на моя тим. Имаше обстановка, в който противникът водеше с 32:22, с цел да стигнем до 66:46. Това са 30 точки разлика за къс интервал. Направихме явен разбор на полувремето и подобрихме играта в отбрана. В последните шест минути играхме постепенно, излязохме от своя жанр, с цел да запазим успеха. Това беше мое напътствие, а можеше да рискуваме и да създадем по-голяма разлика, само че нямаше смисъл. Тук се играе мъчно и всички ще имат проблеми. Доволни сме от успеха ", сподели старши треньорът на Левски Константин Папазов

"До миг, в който водехме, играехме добре. Агресивно в отбрана и добре на контраофанзива с лесни кошове. След което се получи спад в края на втората част, те изравниха и се възползваха от психологическия миг. Направихме доста едва второ полувреме с общо единствено 26 точки. Стреляхме с невисок % и това повлия на самочувствието на играчите. Тасич през днешния ден направи разликата ", разяснява наставникът на домакините Людмил Хаджисотиров.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `