Левски Лукойл победи без проблеми Черно море Тича във Варна

...

Левски Лукойл с лесна победа над Черно море във Варна

Левски Лукойл победи без проблеми Черно море Тича във Варна със 121:88. Успехът е дванадесети за гостите, които имат и три загуби. "Сините " излязоха краткотрайно преди всичко в класирането, само че са с мач повече от Рилски състезател. За спечелилите Данило Тосич приключи с дабъл-дабъл - 28 точки и 10 битки, като играчът приключи с 1 блок и 4 откраднати топки. Черно море Тича пък остава на последното място във краткотрайното класиране на НБЛ с две победи и 13 загуби.

Гостите започнаха чудесно срещата, възползваха се оптимално добре от слабата пукотевица на играчите на домакините и започнаха да натрупат преднина, която в средата на първата част доближи до 14 точки при 17:3 за Левски Лукойл. В края на първата четвърт Черно море Тича съумя да налани изоставането си до 10 точки - 15:25. За гостите Данило Тасич съумя да вкара 8 точки и да завоюва 5 битки през първата четвърт. Домакините стартираха добре при започване на втората четвърт и с панер на Александър Милов и тройка на Лъчезар Димитров понижиха изоставането си до 5 точки - 20:25. В средата на втората част след тройка на Венцислав Петков и панер на Тайрън Бразелтън Левски Лукойл съумя още веднъж да дръпне с 11 точки в резултата - 41:30. На почивката резултатът бе 59:43 за гостуващия отбор.

Гостите демонстрираха добра игра след почивката и небрежно вкараха 7 против 2 точки за домакините и поведоха с 21 точки при 66:45. В средата на третата част преднината на "сините " доближи 23 точки - 76:53. В края на третата четвърт гостите имаха солидна преднина от 25 точки - 91:66. В началото на последната част домакините за към две минути и половина вкараха 10 против 2 точки за гостите и понижиха изоставането си под 20 точки - 76:93. Гостите не разрешиха да се случи изненада и умерено доиграха срещата и я завоюваха със 121:88.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `