Левски Лукойл победи Балкан (Ботевград) със 73:62 в първи полуфинален

...

Левски Лукойл взе отличен аванс срещу Балкан за Купата на България

Левски Лукойл победи Балкан (Ботевград) със 73:62 в първи полуфинален мач в шампионата за Купата на България. Двубоят се игра в столичаната зала " Универсиада ". Така " сините " взеха реванш за тежкото проваляне от " зелените " преди две седмици в НБЛ.

Реваншът в " Арена Ботевград " е в събота, а преди него възпитаниците на Тити Папазов имат солидна преднина.

" Сините " през днешния ден получиха поддръжката на футболния тим на Левски отпред с треньора Делио Роси. В залата бе и легендата Наско Сираков.

Снимка 340275
Източник:

Първата четвърт стартира сковано и за двата тима. Домакините демонстрираха крив мерник и вкараха едвам 8 точки, като пропуснаха всичките си шест опита за пукотевица от тройката. След първите 10 минути Балкан имаше преднина от 5 точки.

Снимка 340282
Източник:

Левски излезе видоизменен през втората четвърт. Играчите на Тити Папазов стегнаха отбраната, а в това време разнообразиха нападението си. Силна игра на Христо Николов и Божидар Аврамов разреши на домакините да се отдръпват на отмора с 10 точки преднина - 32:22.

Снимка 340274
Източник:

През по-голяма част от третия интервал Левски Лукойл поддържаше двуцифрения си задатък най-много с помощта на положителната игра на Станимир Маринов. В края на четвъртта Венци Петков заби две поредни тройки, с цел да стопи пасива на " зелените " до 6 точки.

Снимка 340273
Източник:

С нова тройка на Петков и панер на Уошингтън Балкан се приближи единствено до 3 точки от своя противник при започване на последния интервал. След този епизод последва срив в играта на гостите, а от това по най-хубавия метод се възползваха столичани посредством Маринов, Николов, Аврамов и Клантън. Минута и половина преди края на срещата преднината на " сините " стигна цели 15 точки. До края на срещата ботевградчани съумяха да стопят 4 точки от задатъка на столичани.

Левски Лукойл победи Академик с 96:70 в Правец
Левски Лукойл не срещна проблеми в Правец

" Сините " записаха 11-а победа в НБЛ

Най-резултатен за Левски Лукойл бе Христо Николов с 19 точки, Божидар Аврамов вкара 17 точки (5 тройки), а Станимир Маринов остана с 13.