Левски Лукойл навакса 16 точки изоставане и стигна до победа

...

Левски Лукойл се измъкна срещу Черноморец след обрат

Левски Лукойл навакса 16 точки закъснение и стигна до победа с 87:76 (18:24, 25:22, 21:20, 23:10) при семейството си на Черноморец Бургас в мач от 23-тия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Сините " започнаха доста мъчно срещата и бяха догонващи в резултата на практика доникъде на последния интервал, само че със серия съумяха да затворят мача със серия от 11:0, която им донесе победа номер 17 през сезона.

Черноморец бе по-добрият тим в огромна част от мача. След панер на Дианте Болдуин малко повече от две минути след началото на втората четвърт бургазлии поведоха с 35:19 пред празните трибуни на зала "Универсиада ".

Още до почивката обаче Левски Лукойл стопи пасива до три точки, най-много с помощта на високите Данило Тасич и Кийт Бенсън.

В средата на третата четвърт домакините за първи път поведоха в резултата, само че бързо Черноморец съумя да си върне водачеството. То се резервира доникъде на последната четвърт, след което Левски сподели по-голямата си класа и нанесе 11-о проваляне на противника си през сезона.

Тасич бе най-резултатен за Левски Лукойл с 24 точки. Още 22 прибави Бенсън, а капитанът Чавдар Костов завърши с 14 точки.

За Черноморец Марвин Смит осъществя 24 точки и овладя 12 битки, а Дианте Болдуин и Уендъл Люис приключиха с по 16 точки.

В класирането в НБЛ Левски Лукойл е втори със 17 победи и 4 загуби, като има еднакъв брой точки с водача Рилски състезател, който обаче е с мач по-малко. Черноморец е шести с 8 победи и 11 загуби.