Левски Лукойл е на полуфинал в плейофите на НБЛ, след

...

Левски Лукойл оцеля във Варна и продължава напред

Левски Лукойл е на полуфинал в плейофите на НБЛ, откакто отстрани Черно море Тича с 2-0 победи. Столичани затвърдиха надмощието си над варненския отбор и при гостуването си край морето, което бе извоювано с 81:79, с цел да могат “сините” да продължат напред към последните четири тима, които ще си оспорват разпределението на медалите. Г

остите поведоха в резултата през цялото време на дуела и в границите на днешните 40 минути не разрешиха на домакините да се настанят в лидерската позиция нито един път. След 10 минути игра в зала “Христо Борисов” Левски Лукойл бе напред с 23:19, а на почивката водеше с 46:33.

Столичани задържаха положителната разлика и през третата част, която приключи при 64:52 в тяхна изгода, само че интригата бе оставена за последната четвърт. Тогава “моряците” дадоха всичко от себе си и към две минути преди края на дуела чудото изглеждаше допустимо, а разликата бе единствено точка - 76:75, откакто в първите 8 минути на четвъртия интервал домакините бяха заличили сериозното си закъснение след серия от 23-12. Николай Стоянов вкара тройка за 79:75, а Неманя Милошевич добави 2 точки за 81:75 минута преди сирената. Цветослав Острев върна вярата с панер за 81:77, само че времето се оказа извънредно незадоволително за варненци и по този начин Левски Лукойл продължи към полуфиналите след 81:79.