Левски изигра най-силния си мач през пролетта и разби с

...

Мощен Левски прегази Арда за най-изразителната си пролетна победа

Левски изигра най-силния си мач напролет и разруши с 3:0 като посетител Арда в Кърджали. Срещата беше от 24-ия кръг на efbet Лига. " Сините " изиграха доста мощно първо полувреме, в което се разписаха Роналдо (6) и Рикардиньо (32). В началото на втората част Ивелин Попов оформи крайния резултат от дузпа. Победата беше трета поредна за тима на Станимир Стоилов, а срещата под №250 за него като треньор в елита на България.

Гостите бяха безспорни господари на терена, като обезвредиха мощните страни на кърджалийци и постановиха своя жанр на игра с трайно притежание на топката и офанзиви по фланговете. Домакините нямаха отговор за играта на Роналдо и Уелтън, изключително през първата част, когато Рикардиньо на два пъти направи и съществени пропуски. В края на мача Уелтън можеше да ознаменува мощния си мач с попадение, само че Анатолий Господинов се отличи със ужасно избавяне.

Левски излезе на четвърто място във краткотрайното класиране с 41 точки, като към този момент е в серия и от пет мача без проваляне. Арда е осми с 35 точки.

Срещата стартира ужасно за Левски, който в днешния ден играеше в жълт. Уелтън изпревари Илия Юруков отляво, овладя топката, напредна и центрира в наказателното поле, където оставения непокрит Роналдо с сложен удар от въздуха постави завършек на головата си суша - 0:1.

Две минути по-късно Арда за първи път стигна до нещо по-сериозно пред вратата на Пламен Андреев. Абубакар Тунгара насочи удар от сложна позиция, само че прати топката около вратата. В 16-ата минута домакините проведоха рискова офанзива отдясно. Милен Желев пусна подаване към Ел Мами Тетах зад тила на Жереми Петрис. Крилото напредна и откри Преслав Боруков пред наказателното поле, който насочи мощен удар, само че право в Сонко Сундберг.

В 20-ата минута столичани пропуснаха страховит късмет за втори гол. Ивелин Попов откри Жереми Петрис отдясно. Защитникът центрира остро в наказателното поле, където Рикардиньо се измъкна от опеката на Алекс Петков и засече от въздуха, само че прати топката рисково над вратата. Малко по-късно Ел Мами Тетах навлезе в наказателното поле на " сините ", при което се подхлъзна и падна на тревата. Мавританецът изиска дузпа, само че основният рефер Радослав Гидженов даде сигнал играта да продължи.

В 27-ата минута Тунгара сбърка в центъра, което разреши на Левски да провежда контраофанзива. Топката се озова в Петрис отдясно, който се оправи с Юруков, навлезе във вътрешността и потърси Филип Кръстев. Халфът обаче не съумя да насочи добър завършващ удар. Кълбото обаче попадна в Андриан Краев, а той шутира мощно от към 25 метра, само че над вратата.

Страхотното показване на Левски докара до втори гол в 32-ата минута. Филип Кръстев откри Ивелин Попов на към 18-20 метра от вратата. Попето насочи удар, а Рикардиньо постави крайници си на пътя на топката, с цел да я направи неспасяема за Анатолий Господинов.

Домакините дадоха отговор с удар от далечна отдалеченост на Радослав Цонев, само че Пламен Андреев съумя да избие в корнер. В 40-ата минута Тунгара откри кулоар за удар, само че не съумя да затрудни вратаря на гостите с шут от към 20 метра.

В продължението на първата част гостите бяха покрай трети гол. Уелтън поде офанзива отляво, навлезе във вътрешността и подаде към Попов. Десетката видя свободния Роналдо отдясно, а бразилецът пусна прострелно центриране по земя, само че Рикардиньо не съумя да засече във вратата.

В 47-ата минута Илия Юруков фаулира Рикардиньо в наказателното поле, откакто изрита крайници му, който беше подложен пред топката. Гидженов не се поколеба и уточни бялата точка. Зад топката застана Ивелин Попов, който счупи каръка с наказателните удари при " сините " и с безкомпромисно осъществяване в десния ъгъл вкара за 0:3.

Две минути по-късно Уелтън се озова на комфортна позиция, само че насочи слаб удар и не затрудни Господинов. В 58-ата минута Цонев центрира от корнер, а топката се озова в Милен Желев. Капитанът на Арда насочи мощен удар от точката на дузпата, само че над вратата. След час игра Тунгара изведе Ел Мами Тетах самичък против Андреев. Крилото опита да излъже стража, само че се забави и капитанът на " сините " блокира удара му. Страничният рефер подвигна засада в тази обстановка, само че повторенията демонстрираха, че такава няма.

В 67-ата минута Цонев опита да изненада Андреев от директен свободен удар от към 25-30 метра. Халфът насочи мощен и компактен шут, само че вратарят на Левски съумя да избие в корнер. Четири минути по-късно гостите разиграха пред наказателното поле, като Кръстев пусна към резервата Джавад Ел Джемили. Мароканецът опита удар в близкия ъгъл, само че след рикошет се стигна до корнер.

В 83-ата минута Господинов лиши " сините " от четвърти гол. Ел Джемили и Петрис комбинираха отляво, а бранителят върна от аутлинията към дузпата, където Уелтън насочи мощен удар, само че право във вратаря на Арда, който съумя да избие.

В 89-ата минута Ноа Сонко Сундберг си изкара петия жълт картон от началото на сезона, като по този метод ще бъде осъден за идващия мач против Локомотив София. В продължението на мача Ел Джемили проби отляво и насочи удар, който обаче беше слаб и не затрудни Господинов.

Арда - Левски 0:3

0:1 Роналдо (6)

0:2 Рикардиньо (32)

0:3 Ивелин Попов (48-дузпа)

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев /к/, 9. Преслав Боруков (73 - 18. Ласана Ндиайе), 10. Светослав Ковачев (62 - 99. Станислав Иванов), 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев (73 - 17. Иван Коконов), 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах (62 - 33. Иван Тилев), 77. Илия Юруков (55 - 97. Жуниор Палмарес)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Ндиайе, 33. Иван Тилев, 97. Жуниор Палмарес, 99. Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Левски: 1. Пламен Андреев /к/, 2. Жереми Петрис, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов (70 - 20. Асен Чандъров), 17. Уелтън (87 - 50. Кристиан Димитров), 18. Роналдо (70 -11. Джавад Ел Джемили), 9. Рикардиньо (80 - 88. Марин Петков)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 11. Джавад ел Джемили, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Ж.к.: Асен Чандъров, Ноа Сонко Сундберг (Левски)

Съдия: Радослав Гидженов

Стадион : " Арена Арда "