Левски изигра много силен мач и направи 1:1 срещу именития

...

Бомба в последните секунди донесе престижно равенство на Левски срещу Айнтрахт Франкфурт

Левски изигра доста мощен мач и направи 1:1 против именития немски Айнтрахт Франкфурт, който през 2022-та година завоюва Лига Европа. Голямата звезда на немците Коло Муани откри в 6-та минута, а топовен изстрел на Фадига донесе влиятелното тъждество за домакините. Мачът се игра пред препълнения народен стадион " Васил Левски " в София.
Прочетете още
Така всичко ще се реши след седмица в Германия, а спечелилият от двойката се класира за груповата фаза на Лигата на конференциите, а изгубилият отпада.

В 6-та минута Ерик Ебимбе стреля от отдалеченост, Андреев избави, само че топката стигна до Марио Гьотце, който откри голмайстора на немците Коло Муани и той разстреля вратаря на домакините за 0:1. След това попадението беше гледано от ВАР поради засада, само че такава нямаше и голът беше зачетен.

В 21-та минута прекрасен удар от фаул на Ел Джемили мина рисково около вратата.

В 40-та минута Левски направи неповторим пропуск. Уелтън проби отлично и сервира топката на Роналдо, който единствено трябваше да вкара на празната врата, само че вместо това бразилеца безусловно подаде топката на Трап.

След това Коло Муани можеше да вкара втори гол, само че Андреев избави.

В 70-та минута Уелтън получи топката в пеналта и насочи удар, който обаче мина на сантиметри от вратата на немците.

В 85-та минута Левски искаше дузпа за нарушаване против Роналдо, само че такава не беше отсъдена.

В петата минута от добавеното време Фадига хвърли в възторг синята аудитория. Той получи топката от Кордоба и с топовен удар от близо 25 м. порази вратата на Кевин Трап за 1:1.

Реваншът е идващия четвъртък във Франкфурт и всичко ще се реши в Германия.

Снимка: Спортал
Източник: trafficnews.bg