Левски и ЦСКА спечелиха своите срещи от 29-ия кръг в

...

ОБЗОР: Левски и ЦСКА с победи в НБЛ

Левски и ЦСКА завоюваха своите срещи от 29-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

„ Червените “ се оправиха с Берое със 104:71 (21:9, 27:27, 26:21, 30:14) вкъщи. Победата бе девета поредна и общо 18 за ЦСКА, който има и 8 провали и се стреми към второто място в класирането в постоянния сезон. Старозагорци позволиха втора поредна и общо 15-а загуба, като имат и 12 победи на шестата позиция.

Домакините започнаха съсредоточено и след мощна първа четвърт поведоха с 21:9. Разликата стигна 14 точки, само че Берое съумя да понижи пасива си под 10.

До почивката баскетболистите на ЦСКА отново дръпнаха с 12 точки и след 20 минути игра водеха с 48:36.

" Червените " преобладаваха в третата четвърт, задатъкът им приближи 20 точки, а преди заключителните 10 минути се откъснаха със 74:57.

До края на срещата отборът на ЦСКА контролираше играта и нямаше проблеми да задържи преднината си, а най-голямата разлика бе 34 точки.

Най-резултатен за триумфа бе Зейн Ноулс с 21 точки и 7 битки, а Таменанг Чо добави 16 точки, 9 битки и 4 асистенции.

За Берое Дариъс Хол осъществя 26 точки и 5 битки, а Мартин Стефанов се регистрира с 10 точки и 5 битки.

В идващия, 30-и кръг ЦСКА ще посрещне Черноморец на 12 април, до момента в който Берое ще гостува на Левски на 14 април.

„ Сините “ загряха за този мач с триумф без особени проблеми над Черно море Тича във Варна.

Те преобладаваха през целия мач и справедливо взеха успеха с 91:73, която е 13-а за тях от началото на шампионата. „ Сините “ имат и толкоз провали. Черно море Тича остава с 6 триумфа и 20 загуби.

Гостите започнаха по-добре мача и за близо две минути игра поведоха с 5:2. Домакините съумяха да понижат изоставането си до единствено точки при 6:7, само че Левски незабавно дръпна с 5 точки при 11:6. Две минути и 48 секунди преди края на първата част с тройка на Константин Лазаров домакините се приближиха на 2 точки зад „ сините “ – 13:15. До края на първия интервал играта бе относително равностойна, само че гостите завоюваха първата четвърт с преднина от 6 точки – 25:19.

През втората част играта бе много равностойна, само че и двата тима допускаха много неточности в играта си. Още първоначално, Левски поведе с осем точки и успяваше да поддържа преднината си. Домакините съумяха да понижат изоставането си до 4 точки при 27:31 към 4 минути и 20 секунди преди почивката. На полувремето резултатът бе 42:33 за столичния отбор. През първото полувреме на мача двата тима съумяха да вкарат едвам по една тройка, домакините от 11 опита, а гостите – от 7. На полувремето „ сините “ имаха съществено преимущество при битките – 27 против 16.

В началото на третата четвърт гостите се възползваха оптимално добре от неточности в офанзива на домакините и съумяха да вкарат за малко повече от три минути игра 10 против 4 точки и поведоха с 15 точки при 52:37. Играчите на Черно море Тича продължаваха да позволяват доста неточности и при изнасянето на топката и 4 минути и 26 секунди преди края на третия интервал преднината на „ сините “ стана 18 точки – 61:43, след тройка и панер на Серхий Павлов. Малко по-късно гостите за първи път в мача поведоха с 20 и повече точки при 65:43. Преди последната част задатъкът на Левски бе 16 точки – 68:52. През последната четвърт играта бе равностойна и оспорвана, само че по-опитният отбор на гостите успяваше да поддържа удобна преднина и взе мача с 91:73.
Източник: novsport.com