Левски и ЦСКА ще спорят за трофея за първи път

...

Левски отстрани Лудогорец от битката за Купата на България

Левски и ЦСКА ще спорят за трофея за първи път от 2005 година насам.
Левски се класира на край за Купата на България, откакто победи с 1:0 Лудогорец на препълнения до краен лимит стадион " Георги Аспарухов ".

Единственият гол вкара Уелтън още в 3-ата минута и по този начин с общ резултат 4:2 " сините " се класираха напред, където на 11 май ще срещнат безконечния противник ЦСКА. Това ще е първи пряк мач за трофея сред двата тима от 2005 година, когато Левски завоюва с 2:1.

Тази вечер хората на Станимир Стоилов пропуснаха и да разгромят Лудогорец, изключително през първото полувреме. Тогава Симон Слуга направи няколко отлични спасявания, а Билал Бари на два пъти пъти не съумя да вкара от комфортни позиции.

Разградчани имаха един по-сериозен късмет за гол, само че Пламен Андреев спря Кирил Десподов, който беше изведен самичък против него. Иначе през всички 90 минути почитателите на " Герена " не стопираха да пеят и сътвориха неповторима атмосфера, каквато доста рядко виждаме по нашите игрища.
Източник: tribune.bg