Левски и Септември играят при в столично дерби от предпоследния

...

НА ЖИВО: Левски 2:0 Септември София, Роналдо удвои, сините с 10 души

Левски и Септември играят при в столично дерби от предпоследния 29-и кръг на efbet Лига. Рикардиньо откри в 27-ата, а Роналдо удвои в 76-ата минута. В 55-ата минута " сините " останаха с човек по-малко, откакто Андриан Краев беше изонен с пряк червен картон. Срещата на стадион „ Виваком Арена – Георги Аспарухов “ може да я наблюдавате в прко предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Денят за „ сините “ е по-специален, защото се означават 80 години от рождението на най-голямата клубна легенда Георги Аспарухов - Гунди. Столичани са в добра серия в последните седмици и могат да съкратят разликата с третия в класирането ЦСКА 1948, в случай че победят Септември. Левски стартира деня с осем точки закъснение от „ алените “, само че и с мач по-малко.

Левски продължава да бъде без Билал Бари, който ще бъде за дълго отвън терените. Централните бранители Хосе Кордоба и Кристиян Димитров към този момент упражняват с групата на „ сините “. Спекулира се, че Анте Блажевич може да получи късмет в отбора, като решението ще бъде на Елин Топузаков. Пламен Андреев и „ синята “ защита към този момент нямат позволен гол над 12 часа в шампионата.

Димитър Костадинов няма да бъде на линия за Септември в гостуването на Левски заради травма. Отборът влезе в кошмарна серия, като към този момент има пет следващи загуби в шампионата. Михаил Поленкдаков подписа формален контракт с клуба. Наставникът на Септември дебютира точно против Левски по-рано през този сезон, като направи 0:0 и евентуално ще желае най-малко да повтори този резултат.

/ /

Мачът започва в умерено движение, като домакините владееха топката повече и се настаниха в половината на противника си.

Първият късмет за гол пристигна в седмата минута, когато Филип Кръстев комбинира късо с Ивелин Попов след ъглов удар, след което някогашният национал центрира в наказателното поле, където Андриан Краев остана под топката, само че пък Роналдо се измъкна от отбраната на Септември и стреля тъкмо с глава, само че в ръцете на вратаря Димитър Шейтанов.

Три минути по-късно пред Ивелин Попов се откри свободно пространство за изстрел от сериозна отдалеченост фронтално против вратата, само че ударът му мина над вратата.

Левски имаше искания за дузпа в 17-ата минута. Жереми Петрис центрира отдясно в наказателното поле, а на първа греда Рикардиньо продължи с глава към Уелтън в дребния пеналт. Бразилецът опита да отиграе с едно допиране, само че беше блокиран от намесата на Мартин Ачков, който закачи крилото на Левски. Главният арбитър Радослав Гидженов остана безгласен, а и системата ВАР реши, че няма учредения да бъде отсъден наказатален удар.

Натискът на " сините " даде резултат и те откриха резултата в 27-ата минута. Кръстев комбинира с Уелтън пред наказателното поле, бразилецът влезе в него отляво и опита удар към далечния ъгъл, който изглеждаше, че ще излезе в навън, само че топката рикошира в „ деветката “ на „ сините “ – Рикардиньо, и влетя неспасяемо във вратата на Шейтанов – 1:0. Голмайсторът с №9 пък посвети своето попадение на легендата Георги Аспарухов.

Левски имаше късмет да удвои преднината си в 34-ата минута. Ноа Сонко Сундберг шутира мощно от отдалеченост по тревата, само че топката попадна в Ивелин Попов в наказателното поле, който овладя и си я настройки на десния крайник, след което стреля ниско в близкия, само че Шейтанов парира с крайник. Последва опция за добавка от Уелтън, само че в решителния момент бразилецът реши да подава, вместо да шутира, което се оказа и неверното решение в обстановката.

До почивката гостите пробваха да изнесат играта в по-предни позиции, само че по този начин и не заплашиха по никакъв метод скучаещия капитан на " сините " - Пламен Андреев.

Втората част започва без промени в двата състава и с първия удар от страна на Септември в мача, само че опитът от страна на Красимир Станоев от отдалеченост бе много неакуратен.

Три минути след началото на второто полувреме срещата бе прекратена за известно време поради димки, които затрудняват работата на ВАР, само че те бързо се разсеяха и мачът продължи.

В 55-ата минута Филип Кръстев шутира мощно и рисково от отдалеченост, само че Шейтанов беше покрил долния си десен ъгъл и мазета.

Само няколко секунди по-късно Левски остана с 10 индивида на терена, откакто Андриан Краев получи пряк червен картон. Полузащитникът на „ сините “ фаулира жестоко Петър Чуич в центъра на терена, като кракът му остана високо и закономерно Радослав Гидженов му подвигна червен картон и го изгони. Системата ВАР също удостовери това решение.