Левски и Пирин играят при резултат 2:1 в контролна среща.

...

НА ЖИВО: Левски - Пирин 2:1, два гола на Роналдо

Левски и Пирин играят при резултат 2:1 в контролна среща. В началните минути на дуела "сините " поведоха с две попадения на Роналдо.

"Сините " стартираха нападателно и пресираха противника си. В 4-ата минута възпитаниците на Станимир Стоилов откриха резултата. Ивелин Попов изведе чудесно Роналдо самичък против Марио Кирев, а бразилецът невъзмутимо осъществя.

Две минути по-късно Левски удвои преднината си. Филип Кръстев продължи към Анте Блажевич по десния фланг. Хърватинът центрира на близката греда, където Роналдо с глава осъществя в горния ляв ъгъл.

Малко по-късно Уелтън бе покрай трети гол. Бразилецът стреля технично в далечния ъгъл, пращайки топката около гредата. Минути по-късно Келиан ван дер Каап проби с самостоятелен рейд, само че най-после не съумя да нанесе прекрасен удар и Марио Кирев улови.

Столичани продължиха да работят по-агресивно и държаха напълно контрола на топката, до момента в който вратарят им Пламен Андреев нямаше никаква работа. Левски продължи да работи с продължителни офанзиви и експанзия в офанзива. "Сините " постоянно залагаха на офанзиви по фланговете, а отляво Уелтън и Цунами играеха доста интензивно.

В 31-ата минута рисково центриране Андрей Йорданов бе избито от Цунами малко пред голлинията. Три минути по-късно Марио Кирев улови отдалечен изстрел на Анте Блажевич.

В 39-ата минута "орлетата " понижиха изоставането си. Красимир Станоев напредна в половината на столичани и с хубав изстрел по земя прати топката в долния десен ъгъл.

ЛЕВСКИ - ПИРИН БЛ 2:1

1:0 Роналдо 4'

2:0 Роналдо 6'

2:1 Красимир Станоев 39'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1. Пламен Андреев (к), 21. Анте Блажевич, 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 30. Филип Кръстев, 27. Асен Митков, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтън, 19. Билал Бари

Пирин: 76. Марио Кирев, 6. Юлиян Попев, 19. Вячислав Велев, 38. Александър Дюлгеров, 3. Петър Занев, 7. Емил Янчев, 31. Красимир Станоев, 76. Китан Василев, 71. Андрей Йорданов, 29. Станислав Костов, 9. Преслав Йорданов