Левски“ и Марибор“ завършиха 2:2 в третата контрола на сините“

...

Левски с трето равенство в контролите

„ Левски “ и „ Марибор “ приключиха 2:2 в третата контрола на „ сините “ от зимния лагер в Турция.

В състав под 21 години междинна възраст отборът на Станимир Стоилов поведе с гол на Хосе Кордоба десетина минути преди почивката. В 42-рата минута Ян Репас възвърне равенството, а малко по-късно с гол на Джордже Иванович се стигна до поврат. В 76-ата минута Здравко Димитров изравни.

Младият състав на „ Левски “ стартира по-добре и в 4-тата минута провежда първата по-опасна офанзива. Марин Петков проби в наказателното поле отдясно. Той беше спрян чисто от Грегор Сикошет и макар че футболист на „ сините “ падна на терена, дузпа не беше отсъдена.

Пет минути по-късно Билал Бари получи на десния фланг, опита диагонален удар от придвижване, само че топката мина настрана от задачата.

В идващите минути „ Левски “ продължи да управлява владението върху топката.

В 29-ата минута Цунами опита центриране отляво, само че никой от неговите съотборници не съумя да играе с топката и тя напусна очертанията на терена.

Секунди по-късно Филип Кръстев беше фаулиран в дъгата на наказателното поле и „ Левски “ получи опция за пряк обстрел. Марин Петков извърши директния свободен удар, като опита да изненада Азбе Юг с удар по земя, само че стражът внимаваше и съумя да улови.

По-настоятелните дейности на „ сините “ дадоха резултат в 35-ата минута. Марин Петков центрира от фаул, Хосе Кордоба се извиси и с глава осъществя във вратата на Азбе Юг за 1:0.

В 42-рата минута „ Марибор “ изравни с първия си удар по посока вратата на Пламен Андреев. Ян Репас стреля от отдалеченост и топката влетя в горния ляв ъгъл – 1:1.

Три минути по-късно словенците стигнаха до поврат в резултата. Огнен Мудрински проби през центъра и изведе собствен съотборник в наказателното поле. Последва паралелен пас на голлинията. Патрик-Габриел Галчев се размина с топката, която доближи до Джордже Иванович и той вкара от непосредствена непосредственост.

Втората част стартира с нов напън на „ Левски “. В 46-ата минута Азбе Юг избави рисков удар на Цунами от фал. Топката тупна подло пред стража, само че той съумя да избие. Секунди по-късно Юг пресече подаване към Димитър Костадинов.

В 56-ата минута след остро центриране отляво Андриан Краев съумя да почисти, като топката кацна върху напречната греда, преди да излезе в ъглов удар. При последвалия корнер не се наложи на влезлия като запаса Николай Михайлов да се намесва.

Няколко минути по-късно дясната греда оказа помощ на „ сините “. Джордже Иванович беше изведен очи в очи с Николай Михайлов, само че ударът му срещна страничния дирек.

В 70-ата минута Билал Бари беше изведен на стрелкова позиция в наказателното поле и опита удар от дребен ъгъл, само че неопределено.

Седем минути по-късно „ Левски “ възвърне равенството след постепенна офанзива. Удар на Филип Кръстев от дъгата на наказателното поле беше блокиран. Топката се озова в Радослав Цонев, който изведе Здравко Димитров. Крилото с прекрасен удар в далечния ъгъл вкара за 2:2.

До края на срещата последва здрава борба, само че до нови попадения не се стигна.

Левски – Марибор 1:2

1:0 Хосе Кордоба 35′

1:1 Ян Репас 42′

1:2 Джордже Иванович 45‘

2:2 Здравко Димитров 76‘

Състав:

Левски: 66. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 88. Марин Петков, 20. Димитър Костадинов, 19. Билал Бари

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Йоан Загоров, 4. Иван Горанов, 10. Радослав Цонев, 11. Здравко Димитров, 14. Денис Динев, 17. Велтон, 34. Димитър Андонов, 71. Антоан Стоянов, 91. Драган Михайлович

Треньор: Станимир Стоилов