Левски и Черно море играят при в първия си мач

...

НА ЖИВО: Левски 0:1 Черно море, начало на втората част

Левски и Черно море играят при в първия си мач от пролетния дял на efbet Лига. Александър Василев откри резултата в 35-ата минута. Срещата от 19-ия кръг на шампионата се провежда на стадион “Ивайло ” във Велико Търново, защото “сините ” изтърпяват наказване и може да я наблюдавате директно в ефира на DIEMA SPORT 3 , както и онлайн на платформата.

Старши треньорът на Левски - Станимир Стоилов, още в петък разгласи, че вратарят Николай Михайлов, който през есента бе запаса на младия Пламен Андреев, ще бъде титуляр и ще изведе съотборниците си с капитанската лента, откакто не беше играл в родния хайлайф от 16 юли предходната година при успеха с 5:0 над Спартак Варна.

От първата минута стартираха още две от новите попълнения - Асен Чандъров и Рикардиньо. Любопитното беше решението Роналдо да застане като десен бранител, а Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами бяха останалите в задни позиции. Чандъров и Филип Кръстев действаха като опорни халфове, а Ивелин Попов, Илиян Стефанов и Уелтън бяха тримата зад централния нападателя Рикардиньо.

Наставникът на Черно море - Илиан Илиев, пък трябваше да избира състав без новите попълнения Матеус Машадо и Мишаел Алвес, защото двамата нямат работни визи и ще пропуснат първите няколко пролетни кръга. Титуляри обаче бяха други двама от новите - Атанас Илиев, който водеше офанзивата, и Александър Василев. На вратата бе Иван Дюлгеров, а Виктор Попов, Живко Атанасов, Петар Босанчич и Цветомир Панов оформяха отбраната пред него. Капитанът Васил Панайотов, Мазир Сула, Василев, Алекс Фернандес, Велислав Василев и Илиев бяха останалите играчи, които стартираха от първата минута.

/ /

Преди началото на конфликта футболистът на столичани - Илиян Стефанов, получи специфична премия от клуба, която е за най-красив гол за миналата година със синята фланелка.

Срещата започва с опция за символичните домакини от София. Във втората минута Цунами съумя да отнеме топката и незабавно пусна извеждащ пас в кулоар към Рикардиньо, като нападателят надбяга отбраната на Черно море, само че вратарят Иван Дюлгеров излезе и улови.

Като цяло обаче в първия четвърт час играта беше равностойна, като „ сините “ владееха повече топката, само че забавни обстановки пред двете порти липсваха.

В 21-ата минута Атанас Илиев опита да стреля с глава след центриране от ъглов удар, само че над вратата.

Минута след това Рикардиньо получи в наказателното поле и стреля опасно към вратата, само че Иван Дюлгеров съумя да избие в корнер. В 26-ата минута и Филип Кръстев опита шанса си изстрел отвън наказателното поле, който бе прецизен, само че слаб и не затрудни Дюлгеров.

Левски опита да вдигне оборотите и в 29-ата минута имаше прекрасен късмет за попадение. Хосе Кордоба проби чудесно в половината на Черно море, мина сред трима играчи на варненци и комбинира с Илиян Стефанов, който с едно допиране се обърна и от дъгата пред наказателното поле стреля по земя към долния десен ъгъл, само че Дюлгеров плонжира и улови.

Черно море обаче изненада „ сините “ в 35-ата минута, когато поведе в резултата с първото си действително голово състояние. Виктор Попов опита да центрира отдясно, само че бе спрян от Хосе Кордоба. Последва нов опит от десния бек, който бе сполучлив, а топката се насочи към вратата на Николай Михайлов, който я мазета в напречната греда. Кълбото рикошира, а на точното място се оказа Александър Василев, който бе пропуснат от Роналдо и с глава от вратарското поле отбеляза дебютното си попадение за варненци – 0:1.

Три минути преди края на първата част голмайсторът Василев опитва изстрел от далечно разстояние, само че в навън.