Левски и Айнтрахт Франкфурт играят при 0:1 в първи мач

...

НА ЖИВО: Левски - Айнтрахт 0:1, непростим пропуск на Роналдо

Левски и Айнтрахт Франкфурт играят при 0:1 в първи мач от плейофите от Лига на конференциите. Двубоят на Националния стадион " Васил Левски " е излъчен директно по DIEMA SPORT, а в Gong.bg може да наблюдавате всичко най-интересно. Рандал Коло Муани откри резултата в 6-ата минута.

Началото на мача се забави с 4 минути, защото имаше проблем с връзката сред съдиите. Двубоят стартира кошмарно за " сините ". Айнтрахт излезе напред в резултата още в 6-ата минута. Асен Митков сбърка пред наказателното поле и разреши Ерик Дина Ебимбе да му отнеме топката. Французинът насочи мощен удар от към 15-20 метра, който Пламен Андреев избави. Кълбото се озова в Марио Гьотце, който подаде към Рандал Коло Муани, който от десетина метра със мощен шут вкара за 0:1. Попадението беше прегледано от ВАР, само че не беше намерено нищо неправилно, нито при отнемането на топката от Митков, нито при позиционирането на Гьотце сега на удара на французина.

В 16-ата минута Левски провежда доста рискова контраофанзива. Уелтън получи отляво, оправи се с Аурелио Бута и навлезе в наказателното поле. Бразилецът потърси собствен съотборник на токчката за осъществяване на дузпа, само че състезател в бяло почисти. Четири минути по-късно " сините " получиха право да изпълнят директен свободен удар на дъгата на наказателното поле. Джавад Ел Джемили застана зад топката, само че шутира рисково около лявата греда.

С 26-ата минута играчите на Николай Костов бяха напът още веднъж да сбъркат при изнасянето на топката пред своето наказателно поле, само че Хосе Кордоба се намеси и със мощен шут почисти топката. След половин час игра гостите проведоха многоходова офанзива. Йенс Петер Хауге получи отляво, навлезе в наказателното поле и потърси Коло Муани, който засече кълбото, само че го прато около вратата.

В 33-ата минута Рикардиньо трябваше да получи здравна помощ, откакто при единоборство с Хауге, при което нападателят извърши нарушаване, норвежецът падна върху врата му.

В 39-ата минута " сините " бяха покрай изравтенителен гол. Ел Джемили изведе Уелтън отляво. Бразилецът навлезе в наказателното поле и пусна изострен паралелен пас към далечната греда, където Роналдо вместо да прати топката във вратата от няколко метра я подари на Кевин Трап.

В ответната офанзива Марио Гьотце пусна за Коло Муани в наказателното поле. Първоначално Кордоба съумя да блокира френския нападател, само че кълбото още веднъж се озова в деветката на гостите, който опита удар, само че Пламен Андреев мазета в корнер. В 45-ата минута Ел Джемили опита удар от към 20 метра, който след рикошет в състезател в бяло излезе в корнер.

В началото на второто полувреме Уелтън се строполи в наказателното поле след единоборство с Робин Кох, само че преди този момент бразилецът беше направил фал против Бута.

Левски - Айнтрахт Франкфурт 0:1

0:1 Рандал Коло Муани (6)

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев /к/, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан. 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 3. Уилям Пачо, 4. Робин Кох, 7. Омар Мармуш, 9. Рандал Коло Муани, 15. Елиес Скири, 23. Йенс Петер Хауге, 24. Аурелио Бута, 26. Ерик Дин Ебимбе, 27. Марио Гьотце, 35. Тута

Резерви: 33. Йенс Граал, 42. Луке Гауер, 5. Хрвойе Смолчич, 6. Кристиян Якич, 18. Джесик Нганкам, 22. Тимъти Чандлър, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Пакстън Аарънсън, 31. Филип Макс, 36. Ансгар Кнауф

Треньор: Дино Топмьолер