Левски допусна поражение с 0:3 от Баник (Острава) в петата

...

„Левски“ и „Лудогорец“ записаха поражения от чешки отбори в Турция

Левски позволи проваляне с 0:3 от Баник (Острава) в петата си контрола по време на зимния предварителен лагер в Турция. " Сините " направиха доста неточности, а попаденията за чехите паднаха през първото полувреме, като при последното останаха съществени подозрения за засада. Неофициален дебют за Левски направи новото попълнение Карлос Охене. Той започва от първата минута, а негов сътрудник в центъра на терена бе Асен Митков.

На трибуните за първи път по време на подготовката бяха мажоритарният притежател Наско Сираков и изпълнителният шеф Даниел Боримиров.

Лудогорец пък позволи първата си загуба в контролите в Турция, откакто отстъпи с 1:3 на Теплице. Руан Круз изведе българския първенец напред в 14-ата минута след двойно подаване с Якуб Пьотровски, а Теплице изравни в 30-ата.

Българският първенец позволи два гола за две минути при започване на втората част. Абдала Гнинг бе изтърван от отбраната на разградчани и вкара за чешкия отбор, а единствено минута по-късно още веднъж той оформи крайния резултат. В 66-ата минута Лудогорец получи дузпа за игра с ръка, само че Круз не бе прецизен.

В предходните си контроли " орлите " победиха първенеца на Словения Олимпия (Любляна) и първенеца на Полша Ракув (Ченстохова).

Източник: euronewsbulgaria.com