Левски демонстрира силнна игра, въпреки че надделя само с 1:0

...

Левски не пожали Динамо Киев

Левски показва силнна игра, макар че надви единствено с 1:0 над Динамо (Киев) в най-престижната си контрола в Турция. Единственото попадение осъществя Патрик Габриел Галчев в 22-ата минута.

Това обаче бе най-малкото, с което се отърва украинският гранд, защото на два пъти Рикардиньо изпусна отлични положения, а след него същото сториха Уелтон и Стефанов.За отбелязване е и че Динамо игра без част от своите титуляри.

Иначе под рамката на вратата се завърна Пламен Андреев, а четиримата пред него бяха Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами. В халфовата линия действаха Карлос Охене, Асен Митков и Асими Фадига, а триото в предни позиции бе Уелтон - Марин Петков - Рикардиньо.

Първата заплаха бе пред вратата на българския гранд. Михавко засече центриране от фал в 8-ата минута, само че стреля около вратата. Левски отвърна с добра офанзива в 10-ата минута. Тогава центриране на Уелтон нацели ръката на неприятелски играч, само че реферът не отсъди дузпа.

В 17-ата минута Кордоба засече с глава подаване на Митков и насочи топката към горния десен ъгъл, само че Несчерет се разтегна и мазета в корнер. 120 секунди по-късно Андреев сбърка подаване към собствен съотборник, Краваиев овладя и мигновено шутира, само че за шанс на " синия " пазач в навън.

Добрата игра на българския отбор от началото на мача даде резултат в 22-ата минута. Тогава Галчев овладя пред наказателното поле на Динамо, майсторски финтира противник и след шут с левия крайник вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 37-ата минута Митков върна сложна топка към Андреев, който бе притиснат от двама противникови състезатели, само че съумя да се измъкне невъзмутимо от извънредно сложната обстановка. Последва офанзива на Левски, която за малко не приключи с втори гол, само че сантиметри не доближиха на Петков да засече рисково центриране отляво.

На почивката в игра за Левски се появи Димитров на мястото на Кордоба.

В 51-ата минута Уелтон финтира съперник и шутира, само че неопределено.

В 58-ата минута " сините " като по знамение не вкараха второ попадение. Галчев центрира чудесно към непокрития Рикардиньо, само че таранът на Левски пропусна да се разпише с глава от 5-6 метра.

Пет минути по-късно Рикардиньо имаше нова опция да вкара отново след подаване на Галчев. Таранът изпревари бранител на украинците, само че в навън.

В 79-ата минута Уелтон получи чудесно извеждащо подаване и напредна фронтално против Несчерет, само че стражът на украинците избави удара на бразилското крило. Само 120 секунди по-късно " сините " реализираха брилянтна контраофанзива отдясно. Лима върна за Стефанов, който насочи добър изстрел от границата на пеналта, само че украинският вратар за следващ път показва класа и мазета.

Стартов състав на Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо
Източник: lupa.bg