Левски 2014 записа трета победа за сезона в НБЛ, печелейки

...

Левски 2014 спечели в Ямбол

Левски 2014 записа трета победа за сезона в НБЛ, печелейки гостуването си на Ямбол с 89:77 (26:17, 17:23, 24:10, 22:27). Столичани си свършиха работата през третата част, когато на процедура завършиха разногласието в зала “Диана”, откакто преди почивката двата отбора си поделиха по 10 минути.

В десетте след началото на второто полувреме гостите позволиха единствено 10 точки в коша си, а за сметка на това осъществиха 24 и поведоха с цели 17 (67:50) преди финалната четвърт. Ямбол направи опит да се върне в мача, само че той бе несполучлив, а “сините” справедливо завоюваха с 89:77.

Алекс Симеонов с 19 и Никола Маравич със 17 точки бяха най-резултатни за спечелилите, като Маравич овладя и 14 отскочили топки. Иван Алипиев направи положително включване като запаса с 10 точки за единствено 9 минути игра.

Американците Брайкус Перин (27 точки) и Алан Арнет (18 точки) вкараха най-вече за Ямбол.

Победата бе трета в актива на столичани, които имат и две загуби, до момента в който ямболии са с баланс от 1-3.