Леванте обърна Ейбар в първия от днешните три мача в

...

Леванте обърна Ейбар след силна игра през второто полувреме

Леванте обърна Ейбар в първия от днешните три мача в испанската Примера Дивисион.

Първото полувреме приключи без гол. В 51-ата минута Такаши Инуи откри за госите, откакто Сержи Енрих не можа да вкара от комфортна позиция. Инуи поправя грешката и се разписа за 0:1.

Домакините се хвърлиха в гневни офанзиви в 65-ата минута след следващия пробив отдясно Хосе Луис Моралес слезе до аутлинията. Той подаде към дузпата, където връхлетя резервата Гонсало Мелеро и от воле изравни за 1:1.

Отборът от Валенсия продължи да е по-настойчивия. В 76-ата минута гостите бяха хванати на контра. Хорхе де Фрутос надбяга всички отдясно и подаде паралелно на останалия самичък като него Хосе Луис Моралес, който на скорост вкара за 2:1.

В последните минути даже и вратарят на Ейбар Марко Дмитрович се включи в офанзивите, само че до изравнителен гол не се стигна

След този поврат Леванте се изкачи на 9-а позиция с 21 точки и мач по-малко. Ейбар е на 13-о място с две точки по-малко.