Леване постигна втора поредна домакинска победа в Ла Лига и

...

Търпението на Леванте се отплати

Леване реализира втора поредна домакинска победа в Ла Лига и се радва на 6 точки на сметката си след третия кръг. Този път “жабчетата” надделяха Валядолид с 2:0, като сходно на предходния дуел против Виляреал головете паднаха през втората част.

FINAAAAAAAAAAAAAAAL |#LevanteUD 2-0 @realvalladolid #LevanteRealValladolid #110AñosDeResistencia pic.twitter.com/ON9m8PE9GA
— Levante UD (@LevanteUD) August 31, 2019
Срещата беше равностойна, само че в края Леванте съумя да наложи волята си. Новият нападател Серхио Леон се възползва от благополучен рикошет в 83-ата и осъществя за 1:0, а в третата минута на добавеното време локалната легенда Хосе Моралес удвои.

В 17-ата минута реферът беше отсъдил дузпа за Валядолид, само че след намесата на ВАР я анулира.

Поражението е първо за гостите, които досега бяха надиграли Бетис с 2:1 и бяха взели точка от Реал Мадрид на “Сантиаго Бернабеу” - 1:1.

В идващия кръг след идната пауза Леванте гостува на Реал Мадрид, а Валядолид приема Осасуна. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 3 кръг, събота 31 август  Леванте 2:0краен резулат  Реал Валядолид