Летовничка е решила да отиде на плаж с детето си.

...
Летовничка е решила да отиде на плаж с детето си.
Коментари Харесай

Летовничка: Този плаж се превърна в поредното село, център на чалга и хотели с мутрафонски претенции

Летовничка е решила да отиде на плаж с детето си. Избрали са Кранево поради сантиментални мемоари на дамата от детските години. Разочарованието за нея обаче е огромно, когато отива на плажа и схваща, че всичко се е трансформирало в един разграден двор с мутренски хотели и чалга нрав. Текстът й е от обществените мрежи, в една от известните групи за отмора в България

На плаж в Кранево. Мисията невъзможна.

Помня Кранево от детските си години,когато почивахме в станция до Международния лагер и в Кранево имаше едно кино, една пицария и 2 фургона с играчки. Плажът е също толкоз прекрасен колкото албенския.

Аз по табиет вървя в Албена. Защото е чиста и за разлика от масата български курорти не наподобява на разграден двор. Паркингът ти е паркинг. Плажът си е плаж - прекрасен,чист със дребен пясък. Ако паркираш без да влизаш до хотел - паркингът е 10 лева, чадър с 2 шезлонга е 21 лева

Решавам през днешния ден да се върна към детските си години и запалвам колата с детето към Кранево. Спирам аз до някогашния Международен лагер и потеглям от хотел Алгара,който е до хотел Палма и стартирам да диря чадър с 2 шезлонга да си платим и да легнем с детето. И тук задачата се оказва невъзможна.

В продължение на 1 километър вървим по плажа и на всички места се оказва,че той е разграден сред хотелите с тук таме свободна зона. Никъде не дават чадър с шезлонг против възнаграждение. Съответно е фаршкано с пусти чадъри,но всичко е непокътнато за гостите на хотелите! Уточнявам,че запитвам на всяка зона може ли чадър с шезлонги - не,запазено е. И так на всеки хотел.

Бях отвикнала да ме отпращат като навлек, роб и НЕ-ВИП, само че не щеш ли мутрафончетата в Кранево добре се оправиха.

Един избавител ми сподели акцентирайки линията - цялото това е за посетители на хотелите и не дават да им се употребяват чадърите.

Стигнахме към този момент съвсем до пост номер две и се оказва,че най-сетне има плаж с чадъри против възнаграждение,но не като хубавите новички чадърчета в Албена. Не. Стари стоманени сламени чадъри, ръждясали и прогнили. На същата цена като в Албена - 20 лв..

Не мога да схвана по какъв начин по този начин целият плаж в Кранево е един частен, разграфен сред хотелите, двор, на който никой, който не е посетител на хотела не може да легне даже и против възнаграждение. Да не приказвам за камънака и прахоляка, в които се принудих да паркирам.

Край. Сбогом Кранево на моето детство. Превърна се в поредното село, център на чалга и хотели с мутрафонски искания,които си изливат в морето.

В мненията под нейната обява доста хора я поддържат:

" 5 години поред почивката ни беше в Кранево. Тази година взехме решение да го посетим единствено за ден. Повече няма да отидем там. Определено не е каквото беше, даже и предходната година нямаше къде да паркираме, всичко е станало частно,  изнервихме се в колата още плажа ".

" Миналата година бяхме там последно. Мисля, че се води централния плаж, нямали сме проблеми с намирането на чадър. Проблемът ни беше безбройните фасове заровени в пясъка. С тонове да ги ринеш… Та там повече не стъпахме…  "

" Не единствено там е по този начин, за жалост... "
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР