Лестър сложи край на серията си от три поредни загуби,

...

Лестър сложи край на лошата серия след обрат

Лестър постави завършек на серията си от три следващи загуби, откакто победи с 3:1 Хъдърсфийлд вкъщи. " Териерите " поведоха на " Кинг Пауър Стейдиъм " с гол от близко на Матиас Йоргенсен още в петата минута. " Лисиците " бързо възвърнаха равенството след контраофанзива, приключена от Келеши Иеанашо в 19-ата минута. След почивката Лестър пое контрола върху дуела. Джеймс Мадисън направи цялостен поврат в 66-ата минута след съвършено изпълнен директен свободен удар от към 25 метра. Джейми Варди постави точка на разногласието 1/4 час преди края след впечатляващ пробив и страховит прехвърлящ удар.

Това бе трета победа за Лестър от началото на сезона. С този триумф " лисиците " се изкачиха до осмата позиция във краткотрайното класиране с актив от девет точки. Хъдърсфийлд пък се срина до последното място. " Териерите " имат единствено две точки от началото на сезона, а в идващите три кръга имат мачове с Тотнъм и Ливърпул. СТАТИСТИКА ТУК!
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! ПРОГРАМА НА ЛЕСТЪР ТУК! ПРОГРАМА НА ХЪДЪРСФИЙЛД ТУК!
Премиър лийг 6 кръг, събота 22 септември  Лестър 3:1краен резулат  Хъдърсфийлд