Източник:

45′
Играта е възобновена.
45+1′
Първото полувреме започва с прочут напън на гостите, които пробваха трайно да се настанят в половината на противника си.

Трудните атмосферни условия и неспирният дъжд на " Кинг Пауър " сигурно не направиха задачата на двете единайсеторки по-лесна на терена, като постоянно се случваше във значим миг или разиграване да се стигне до падение или препъване на някой от състезателите.

Резултатът беше открит след момент на талантливост и съдбоносен, обмислен изстрел на Де Бройне в 14-ата минута. Сякаш от нищото, футболистът на манчестърци реши да стреля от далечна отдалеченост, завари стража на " лисиците " неопитен и резултатът беше открит.

Последваха мощни минути за " жителите ", само че Диас и Агуеро бяха спирани току преди да имат опция да насочат прецизен завършващ изстрел.

В същото време контрадействията на Лестър прекосяваха главно през Грей и Ихеаначо, като остротата на акциите в тъмносиньо обаче не водеше наложително до напрежение пред вратата на съперника.

Така резултатът се резервира неизменен до почивката, като гостите разполагаха с минимално преимущество от 1:0.
45′
Почивка.
39′
Натиск на домакините в края на първото полувреме.

Далечни изстрели на Ихеаначо и Магуайър, присъединил се да оказва помощ на съотборниците си в предни позиции.

Снимка 396114
Източник:

33′
Нов добър пробив на Грей.

Подава той тъкмо към Ихеаначо.

Завършващият изстрел на последния не е прецизен.
30′
Засада на Агуеро.

Не стачкува нападателят.

Решението е правилно.
29′
Не съумява да се включи уместно в мача Марез.

Поредица негови неверни отигравания.
24′
Центриране към Агуеро.

Лошо отиграване на нападателя в наказателното поле на противника.

Лестър има топката.
21′
Грей стреля от далечна отдалеченост!

Вратарят на Сити избавя.

Корнер за Лестър.

Нищо забавно след осъществяването на ъгловия удар.
17′
Изстрел на Марез от близка отдалеченост!

Топката минава над вратата.

Претенции на някогашния футболист на Лестър, че защитник е играл финален с кълбото.
14′
ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Де Бройне от далечна отдалеченост.

Реши да стреля изненадващо белгиецът, изненада вратаря на противника и топката е в мрежата!

8′
Проливният дъжд сигурно не прави обстановката на терена по-лесна за двата отбора.

Трудни минути за единайсеторките на старта на дуела.
6′
Де Бройне центрира от свободен удар.

Далеч от истината.

Не съумява да откри съотборник в полето на домакините белгийският национал.
4′
Наличието на Де Бройне в отбора на Сити сигурно е добра вест за тима.

Липсата на Варди на отсрещния край от игрището пък сигурно не радва съотборниците му от Лестър.
2′
Изключителна линейна скорост показва Демарай Грей.

Гарсия обаче се намесва добре и избива топката с глава в пеналта на Сити.
1′
Първи съдийски сигнал.
Състав Уорд Мурич Фухс Отаменди Симпсън Уокър Магуайър Стоунс Ибора Гарсия Гезал Де Бройне Ндиди Марез Грей Зинченко Союнчу Фоудън Чодури Агуеро Ихеаначо Диас Треньор Клод Пюел Хосеп Гуардиола Резерви Менди Сандлер Олбрайтън Жезус Медисън Делф Перейра Нмеча Морган Гюндоган Якупович Мораеш Оказаки Стърлинг
Лестър е хазаин на Манчестър Сити в четвъртфинален мач от шампионата за Купата на Лигата в Англия. Двубоят стартира в 21:45 часа.

" Лисиците " имат да си връщат за отпадането си от този противник на същия стадий от шампионата през предишния сезон с дузпи.

Английският първенец пък е губил за последно в конкуренцията през октомври 2016 година и в този момент пази трофея си.

Снимка 388843
Източник:

" Това, което се изисква от нас е да се стараем да печелим мачовете си и да се движим напред. Все отново сезонът е на доста ранен стадий към момента. Ние не изпитваме напън и би трябвало да продължим да вършим това, което вършим досега ", разяснява Кевин де Бройне преди мача.

Нападателят на Сити Рахийм Стърлинг пък се включи в антирасистка акция на компанията " Найк ". Футболистът понесе голям брой обидни викания по време на дуела с Челси (0:2) преди седмица, което докара до присъединяване му в самодейността.

Манчестър Сити победи Евертън с 3:1