Лестър се завърна към победите след двете поредни равенства, след

...

Лестър се доближи на точка зад Ливърпул и Юнайтед

Лестър се завърна към успехите след двете следващи равенства, откакто надигра с 2:1 на " " в дуел от 17-ия кръг на Премиър лийг. С този триумф " лисиците " се приближиха единствено на точка от водачите и Манчестър Юнатед, въпреки че сега Лестър е с мач повече от другите два тима. Хубави голове на (55') и (72') дадоха комфортен задатък на гостите и макар че (82') върна едно попадение, това бе задоволително за " лисиците ".

бе направил две промени спрямо мача с Ливърпул. и стартираха за сметка на, който остана на пейката, и, който изтърпя наказване. бе подхванал много ротации в мача с през седмицата, тъй че през днешния ден значително се завърна към титулярния си състав. Промените бяха общо седем. Само Каспер Шмейхел,, и Харви Банс резервираха местата си. Джеймс Мадисън и бяха измежду тези, които се завърнаха измежду титулярите.

Гостите започнаха по-добре. На два пъти в първия 1/4 часа Варди изскачаше зад защитата, като във втората обстановка даже прати топката в мрежата на Дарлоу, само че и в двата случая бяха маркирани засади.
След тези епизоди дуелът бе извънредно равносилен до почивката, като Лестър имаше преимущество във връзка с контрола върху топката. Голови обстановки обаче нямаше. Единственото по-добро състояние бе в добавеното време, когато Фофана засече с глава центриране от корнер на Мадисън, само че топката мина над вратата.

Второто полувреме бе надалеч по-интересно. В 55-ата минута Лестър взе задатък, откакто Барнс напредна добре през центъра, след което продължи отдясно към Варди. Нападателят задържа добре, а по-късно пусна топката по земя към Мадисън, който простреля Дарлоу.
29 - James Maddison has been directly involved in 29 goals in the Premier League for Leicester (17 goals and 12 assists); since the start of the 2018-19 season, this is the most by any English midfielder in the competition. Bullseye.
— OptaJoe (@OptaJoe) В 72-рата минута Тилеманс удвои с сходен гол. Този път Олбрайтън центрира ниско отляво, а белгиецът стреля от границата наказателното поле.

Осем минути преди края Анди Керъл върна едно попадение. Ричи центрира от фаул, защитата на Лестър опита да почисти, само че топката кацна на крайници на нападателя на " свраките ", който стреля от въздуха от 15 метра.

До края и двата тима имаха още шансове, само че до нов гол по този начин и не се стигна и Лестър се поздрави с успеха.

Премиър лийг 17 кръг, неделя 3 януари  Нюкасъл 1:2краен резулат  Лестър Сити