Лестър се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като

Лестър се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като ...

Третият в Премиър лийг се справи с четвъртия в Чемпиъншип

Лестър се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като победи с 3:1 като гост отбора на , който заема четвърто място във временното класиране на Чемпиъншип. В следващата фаза "лисиците" ще срещнат .

В състава на Брентфорд имаше цели седем промени в сравнение с тези, които започнаха при победата над в средата на седмицата. Осем корекции пък беше извършил от мача с . , и запазиха местата си. водеше атаката в отсъствието на .

Още в шестата минута Мадс Сьоренсен откри резултата. Гостите не успяха да се справят с един корнер пред вратата на Лестър. и Менди не изчистиха, създаде се суматоха и Сьоренсен вкара отблизо за 1:0. Лестър не успя да направи нещо особено до почивката, а Дани Уорд трябваше да се намесва още два пъти, за да попречи на "пчеличките" да увеличат аванса си.
James Maddison has been directly involved in 6 goals in his last 5 appearances for Leicester City:

— Statman Dave (@StatmanDave)

Още в първата си атака за второто полувреме Лестър изравни. Джеймс Мадисън се пребори за топката на границата на наказателно поле, след което пусна встрани към . Турчинът стреля технично в далечния ъгъл за 1:1. В 51-вата минута Тилеманс направи пълен обрат, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

В 71-вата минута Джеймс Мадисън сложи точка на спора с трети гол. Дениълс изби удар на Барнс, но халфът на Лестър направи добавка отблизо.

ФА Къп 4 кръг, неделя 24 януари Брентфорд 1:3краен резулат Лестър Сити