Лестър постигна едва втората си победа в Премиър лийг от

...

Лестър тръгна нагоре след Шекспир

Лестър реализира едвам втората си победа в Премиър лийг от началото на сезона, откакто " лисиците " надвиха с 2:1 над Суонзи като посетител. Това бе първи дуел на Джейми Варди и компания след уволнението на Крейг Шекспир. В днешната среща отборът бе воден от Майкъл Епълтън.

Гостите преобладаваха от самото начало. В 25-ата минута Лестър взе преднина, откакто Федерико Фернандес засече в личната си врата центриране на Риад Марез. В началото на втората част Шинджи Оказаки (49') приключи една добра контраофанзива на Лестър за 0:2. В 56-ата минута Алфи Моусън вкара от близко и върна вярата на " лебедите ", които обаче по този начин и не съумяха да стигнат до повече чисти голови положения до края.

За Суонзи това бе четвърта загуба на " Либърти Стейдиъм " от пет домашен мача в Премиър лийг през този сезон.

Лестър се изкачи на 13-о място с актив от 9 точки. " Лебедите " имат една по-малко.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! Премиър лийг 9 кръг, събота 21 октомври  Суонзи 1:2краен резулат  Лестър