Лестър победи като гост Нюкасъл с 3:2 в среща от

...

Лестър победи като гост Нюкасъл с 3:2 във Висшата лига

Лестър победи като посетител Нюкасъл с 3:2 в среща от 16-ия кръг на футболното състезание на Англия.

Възпитаниците на Клод Пюел продължиха положителното си показване и реализираха трети следващ триумф във Висшата лига.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута. Точен беше Хоселу, който получи отличен пас от Дуайт Гейл.

Гостите стигнаха до цялостен поврат. Първо Рияд Марез изравни в 20-ата минута, а Демарай Грей направи 2:1 за Лестър Сити след час игра.

В 73-ата минута домакините стигнаха до 2:2. Дуайт Гейл се възползва от асистенция на Микел Мерино и беше прецизен след удар с десния крайник.

Лестър стигна до триумфа след автогол на Айосе Перес четири минути преди края на постоянното време. Испанецът се опита да почисти топката от крайници на  Шинджи Окадзаки, само че я прати в личната си врата.

Гостите се изкачиха на осмо място в класирането с 23 точки, а Нюкасъл остава на 16-ата позиция с 15 точки.
Източник: bnr.bg