Лестър победи Челси с 2:0 у дома в двубой от

...

Лестър удари Челси и излезе на върха в Англия

Лестър победи Челси с 2:0 вкъщи в дуел от 18-ия кръг на британската Висша лига, с което " лисиците " се изкачиха на върха и съществено разклатиха стола на мениджъра на противника Франк Лампард.

Вилфред Ндиди даде задатък на домакините още в 6-ата минута (1:0), а Джеймс Мадисън удвои в 41-ата при обстановки (2:0), в която реферът можеше да уточни бялата точка за фаул против Джейми Варди.

Малко преди този момент VAR анулира и углавен удар за Челси за контакт сред Джони Евънс и състезател на " сините " в наказателното поле. В 56-ата минута и в Лестър не бяха удовлетворени от решение на съдията, който анулира гол на Марк Олбрайт поради засада. Половин час по-късно и попадение на лондончани не беше зачетено, защото VAR потвърди, че Тимо Вернер е бил зад отбраната на противника.

С успеха довечера (19.01 б.р.) Лестър изпревари с точка, само че и с мач повече водача Манчестър Юнайтед, до момента в който Челси към този момент е на осма позиция на 3 точки зад Уест Хям.
Източник: fakti.bg