Лестър откри кампанията си с победа с 3:0 при гостуването

...

Лестър запозна Уест Бромич с жестоката реалност в елита

Лестър откри акцията си с победа с 3:0 при гостуването на Уест Бромич в мач от първия кръг на Премиър лийг. Отборът на Брендън Роджърс заслужи триумфа си след доста по-силна игра, увенчана с попадения след почивката. Привлеченият това лято Тимоти Кастан (56’) вкара още в дебюта си, а след него дежурният голмайстор Джейми Варди (74’,84’) осъществя две дузпи. Отделно “лисиците” пропуснаха няколко положителни благоприятни условия. Така и третият нов тим в елита започва сезона с проваляне, откакто в събота същото се случи с Лийдс и Фулъм.

Още в началните минути стана ясно, че Лестър е надалеч по-добрият отбор. Мениджърът на домакините Славен Билич опита да се опълчи с 10 футболисти в своята половина, само че противникът намираше метод да комбинира и да основава шансове. На няколко пъти вратарят Сам Джонстън парираше шутовете на играчите в тъмночервени екипи.

През втората част Сити съумя да пречупи съперника. В 56-ата минута белгийците Денис Прает и Кастан комбинираха, при което вторият забоде кълбото с глава за 1:0 за Лестър.

След това Уест Бромич се изнесе напред в търсене на изравняването, само че по този начин единствено даде пространства за рисковите офанзиви на гостите. В 74-ата Варди беше арестуван в наказателното поле от Кайл Бартли и невъзмутимо осъществя отсъдения углавен удар.

Десет минути по-късно Джеймс Джъстин завоюва нова дузпа, която Варди вкара по същия метод с удар до гредата - 3:0.

45 - Since they were promoted back to the Premier League for the 2014-15 campaign Leicester have won 45 penalties - only Manchester City (48) have been awarded more in that time. Knack.
— OptaJoe (@OptaJoe)
Премиър лийг 1 кръг, неделя 13 септември  Уест Бромич Албиън 0:3краен резулат  Лестър Сити