БСП не е просто партия, а ангажимент към хората
Ленко Петканин е роден на 01.08.1985 година Завършил е УНСС, компетентност финанси. Работил като: кредитен съветник в Райфайзенбанк България, асистент инспектор в интернационална консултантска компания " ECOVIS ". От 2013-а до 2014 година е ръководител на съвета на шефовете на „ Студентски столове и общежития “. От 2013 година е основен специалист в Организационен отдел към Националния съвет на Българска социалистическа партия.
" Искаме да върнем чувството за правдивост - в приходите, в опазването на здравето "
" Целият български народ и България могат доста повече, само че единствено в случай че страната стартира да работи в полза на жителите "
" Хората усещат, че в наше лице още веднъж има кой да ги чуе "
- Усещат ли хората смяната в Българска социалистическа партия?
- Да, смяната се усеща. И то не в социологията, а в диалозите с хората. Усеща се в това, че гласоподавателите още веднъж стартират да ни слушат - не с съмнение, а с очакване.
Истината е, че Българска социалистическа партия мина през сложен интервал. Хората бяха разочаровани - и с право. Но през днешния ден ние не се крием от това. Напротив - преодоляхме го и сме тръгнали напред.
Новото управление донесе не просто нови лица, а ново отношение - по-близко до българите, по-честно, по-отговорно. И хората го усещат най-много в едно - че още веднъж има кой да ги чуе.
- С каква упоритост влязохте в тези избори, какво желаете да чуят хората?
- Нашата упоритост не е просто резултат. Нашата упоритост е доверие. Доверие даже в това хората да показват гражданската си позиция свободно и с горделивост още веднъж да гласоподават, тъй като бъдещето на България би трябвало да зависи единствено от волята на българските жители.
И в случай че би трябвало да кажа едно нещо - целият български народ и България могат доста повече, само че единствено в случай че страната стартира да работи в полза на жителите, а не хората да оцеляват макар страната.
Искаме да върнем чувството за правдивост - в приходите, в опазването на здравето, в сигурността. Българите би трябвало да знаят, че трудът им има стойност и че страната стои зад тях. /> - Кои са най-големите проблеми на хората, за които медиите мълчат? Има ли разминаване сред политическите балони и действителния живот?
- Разминаването е голямо. В София постоянно се приказва за проценти и индикатори. В област Хасково хората приказват за сметки, медикаменти, за дефицит на работни места, липса на вероятност за бъдещето и дали ще им стигнат парите до края на месеца.
Най-големият проблем е несигурността. Хората не знаят какво ги чака на следващия ден. Нова бежанска вълна и нови лагери, затваряне на работни места, затваряне на лечебни заведения или учебни заведения. Те споделят за упражняван напън, както по време на избори по този начин и през останалото време. Голяма част от хората, с които разговаряхме описаха за методите, по които властимащите се разпореждат.
Има и чувство за изоставеност - цели райони се усещат забравени от страната. В някои общини хората са извънредно обезверени и живеят в боязън да изразят личното си мнение, обещано им по право, тъй като това би довело до съответните последици. Това не е следващата статистика, това е всекидневие.
- Кои са най-големите проблеми във Вашата област?
- Най-големият проблем е, че хората си потеглят. Младите напущат, тъй като не виждат вероятност. Работните места са малко, приходите са ниски. За последните 10 години региона е изостанала по приходи с позиции по отношение на междинните за страната. През 2015 година Хасково беше на 17-о място по приходи, то през днешния ден сме на 25- о - 26-о място. Средната възраст на популацията се е нараснала с съвсем три години до 45,3г. Населението във фертилна възраст е спаднало с над 15 000. Инфраструктурата изостава, опазването на здравето е затруднено, а дребните обитаеми места се обезлюдяват.
Най-тежкото е чувството, че никой не мисли дълготрайно за тези райони.
- Какво Ви стимулира за присъединяване в този избор? Какво желаете да измененията?
- Мотивира ме това, че обичам страната си и няма да се откажа в устрема си да я променим към по-добро. Мотивира ме всеки диалог с човек, който споделя: „ Тук няма бъдеще. “ Искам да променим чувството за изтощение. Да покажем, че политиката може да бъде деяние не за малко на брой, а за болшинството от българските жители.
- Какво отличава Българска социалистическа партия от останалите участници в този избор?
- Най-голямата разлика е, че ние приказваме за проблемите на нашите съграждани - не за властта.
Докато други партии се борят за позиции, ние се борим за обективни приходи, сигурност и заслужен живот за всеки български жител.
Имаме ясна идея - правдивост. И не я сменяме съгласно обстановката.
Българска социалистическа партия не е просто партия. Българска социалистическа партия е ангажимент към хората.
" Искаме да върнем чувството за правдивост - в приходите, в опазването на здравето "
" Целият български народ и България могат доста повече, само че единствено в случай че страната стартира да работи в полза на жителите "
" Хората усещат, че в наше лице още веднъж има кой да ги чуе "
- Усещат ли хората смяната в Българска социалистическа партия?
- Да, смяната се усеща. И то не в социологията, а в диалозите с хората. Усеща се в това, че гласоподавателите още веднъж стартират да ни слушат - не с съмнение, а с очакване.
Истината е, че Българска социалистическа партия мина през сложен интервал. Хората бяха разочаровани - и с право. Но през днешния ден ние не се крием от това. Напротив - преодоляхме го и сме тръгнали напред.
Новото управление донесе не просто нови лица, а ново отношение - по-близко до българите, по-честно, по-отговорно. И хората го усещат най-много в едно - че още веднъж има кой да ги чуе.
- С каква упоритост влязохте в тези избори, какво желаете да чуят хората?
- Нашата упоритост не е просто резултат. Нашата упоритост е доверие. Доверие даже в това хората да показват гражданската си позиция свободно и с горделивост още веднъж да гласоподават, тъй като бъдещето на България би трябвало да зависи единствено от волята на българските жители.
И в случай че би трябвало да кажа едно нещо - целият български народ и България могат доста повече, само че единствено в случай че страната стартира да работи в полза на жителите, а не хората да оцеляват макар страната.
Искаме да върнем чувството за правдивост - в приходите, в опазването на здравето, в сигурността. Българите би трябвало да знаят, че трудът им има стойност и че страната стои зад тях. /> - Кои са най-големите проблеми на хората, за които медиите мълчат? Има ли разминаване сред политическите балони и действителния живот?
- Разминаването е голямо. В София постоянно се приказва за проценти и индикатори. В област Хасково хората приказват за сметки, медикаменти, за дефицит на работни места, липса на вероятност за бъдещето и дали ще им стигнат парите до края на месеца.
Най-големият проблем е несигурността. Хората не знаят какво ги чака на следващия ден. Нова бежанска вълна и нови лагери, затваряне на работни места, затваряне на лечебни заведения или учебни заведения. Те споделят за упражняван напън, както по време на избори по този начин и през останалото време. Голяма част от хората, с които разговаряхме описаха за методите, по които властимащите се разпореждат.
Има и чувство за изоставеност - цели райони се усещат забравени от страната. В някои общини хората са извънредно обезверени и живеят в боязън да изразят личното си мнение, обещано им по право, тъй като това би довело до съответните последици. Това не е следващата статистика, това е всекидневие.
- Кои са най-големите проблеми във Вашата област?
- Най-големият проблем е, че хората си потеглят. Младите напущат, тъй като не виждат вероятност. Работните места са малко, приходите са ниски. За последните 10 години региона е изостанала по приходи с позиции по отношение на междинните за страната. През 2015 година Хасково беше на 17-о място по приходи, то през днешния ден сме на 25- о - 26-о място. Средната възраст на популацията се е нараснала с съвсем три години до 45,3г. Населението във фертилна възраст е спаднало с над 15 000. Инфраструктурата изостава, опазването на здравето е затруднено, а дребните обитаеми места се обезлюдяват.
Най-тежкото е чувството, че никой не мисли дълготрайно за тези райони.
- Какво Ви стимулира за присъединяване в този избор? Какво желаете да измененията?
- Мотивира ме това, че обичам страната си и няма да се откажа в устрема си да я променим към по-добро. Мотивира ме всеки диалог с човек, който споделя: „ Тук няма бъдеще. “ Искам да променим чувството за изтощение. Да покажем, че политиката може да бъде деяние не за малко на брой, а за болшинството от българските жители.
- Какво отличава Българска социалистическа партия от останалите участници в този избор?
- Най-голямата разлика е, че ние приказваме за проблемите на нашите съграждани - не за властта.
Докато други партии се борят за позиции, ние се борим за обективни приходи, сигурност и заслужен живот за всеки български жител.
Имаме ясна идея - правдивост. И не я сменяме съгласно обстановката.
Българска социалистическа партия не е просто партия. Българска социалистическа партия е ангажимент към хората.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




