Лекуващ лекар на 90 години продължава да се грижи за

...
Лекуващ лекар на 90 години продължава да се грижи за
Коментари Харесай

90-годишен лекар продължава да лекува пациенти в петричко село

Лекуващ доктор на 90 години продължава да се грижи за пациентите си. В кабинета му в петричкото село Скрът, лекуване и вяра намират всички поданици на отдалечените села от Подгорието. Доктор Кирил Аспостолов, който след 60 години работа, към момента намира мощ, предопределение и смисъл в това да помагаш на другите.



Денят на доктор Кирил Апостолов стартира рано. Всяка заран изминава 30 километра от Петрич до планинското село Скрът, с цел да отвори кабинета си, още преди 8 часа.

Д-р Кирил Апостолов : " Като дойда и още рано-рано има хора, които чакат, докторе идваш ли, пристигам, идвам ли, чакаме те с неспокойствие. Хората ми дават мощ към момента да работя. Започнах работа 1962 година в Петрич като най-млад доктор, само че пристигна време 2026 година да стана един от най-възрастните лекари в нашия регион. "

Отзовава се на всевъзможни случаи. Преди време, избавил живота на човек с диабет.

Д-р Кирил Апостолов: " Беше изпаднал в коматозно положение, примрял в безсъзнание, мъчно реагира, което постановяваше по този начин бързи дейности, с които тогава се справихме….живя много по-късно. "



Д-р Апостолов е постоянно разполагаем.

Валентин Зайков, кмет на село Скрът: " Когато аз като кмет отида да го помоля нещо да свърши, да отидем до някоя остаряла баба, до някой болен човек, както го виждате, куфарчето, потегля с мене или пешком идва, без никакво значение, не отхвърля на никой. "

Христина Цветанова, пациент: " Има много възрастни хора, млади деца, без персонален доктор тука сме нищо… По кое и време да попиташ, да звъннеш и на здравната сестра, постоянно са виновни хора, оказват помощ. "

Въпреки натовареното всекидневие и 90-те си години, доктор Апостолов към момента няма желание да се отхвърля.



Д-р Кирил Апостолов: " Пожелавам си още някоя година да изкарам, да съм жив и здрав, да оказвам помощ колкото мога тука…. Не виждам млади лекари да поемат тоя път, това е жалкото. "

Съветва младите си сътрудници да рискуват и да изберат дребните обитаеми места пред огромните клиники, тъй като хората в селата имат потребност от тях.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР