ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Угона Ониенсо блокира рекордните за Rupp

...

Угона Ониенсо има 10 блокади, тъй като номер 22 Кентъки победи Мисисипи, за да сложи край на трите домакински мача

ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Угона Ониенсо блокира рекордните за Rupp Arena 10 удара, Антонио Рийвс вкара 15 точки и № 22 Кентъки победи Мисисипи със 75-63 във вторник вечерта, с цел да приключи серия от три загуби вкъщи.

Играе с цялостна мощ за първи път този сезон – най-малко краткотрайно – с помощта на завръщането на нападателя Тре Мичъл от пострадване на гърба, Wildcats (17-7, 7-4 Югоизточна конференция) хвърлят 52%, с цел да създадат най-дългото си занасяне в Rupp, което започва през 1976 година Последното занасяне на Кентъки от три мача вкъщи е през сезон 1966-67.

Мичъл записа пет точки и шест битки за 21 минути, преди да напусне през второто полувреме с травма в рамото. Рийд Шепард добави 13 точки за Уайлдкетс, а Джъстин Едуардс имаше 12.

Матю Мърел и Джеймин Брейкфийлд вкараха по 16 точки за Бунтовниците (18-6, 5-6), които стреляха 38% и изгубиха пет от осем.

Онийенсо откри наличието си с три блокади за четири минути. 7-футовият второкурсник счупи предходния р...