ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Антонио Рийвс отбеляза 27 точки и

...

Калипари достига 400 победи с Кентъки, №8 Уайлдкатс победи Мисисипи Стейт с 90-77

ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Антонио Рийвс означи 27 точки и №8 Кентъки победи Мисисипи Стейт с 90-77 в сряда вечер за 400-та победа на треньора Джон Калипари с Wildcats.

Кентъки (13-3, 3-1 Югоизточна конференция) означи 62% удар през второто полувреме и 56% като цяло, с цел да обезпечи значимата победа за Залата на славата, който стана третият най-бърз настоящ треньор, постигнал това с стратегия.

Роб Дилингам добави 16 точки за Дивите котки.

Толу Смит III имаше 26 точки за Булдогс (12-5, 1-3). Те пропуснаха третия си от четирите мача на SEC, като не съумяха да се прегрупират след домакинска загуба от Алабама. Мисисипи Стейт означи 35% удар през първото полувреме и 53% през второто.

Прецизната пукотевица на Кентъки му оказа помощ да построи преднина от 47-29 на полувремето и да си обезпечи опора, откакто Булдогс се събраха до 49-43 тъкмо след почивката. Кентъки победи Мисисипи Стейт с 12-3 за интервал от 2:51 за двуцифрен задатък и остана напред, с цел да се възвърне сл...