ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Антон Уотсън вкара 17 точки, включително

...

Уотсън получава 17, включително късни кошове, Гонзага връчва номер 17 на Кентъки 3-та поредна загуба у дома

ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Антон Уотсън вкара 17 точки, в това число игра за три точки с 3 точки Остават:49, преди да добави две основни пропуща в последните 91 секунди, Бен Грег и Нолан Хикман потопиха основни късни свободни хвърляния, а Гонзага оцеля след рали през второто полувреме, с цел да победи номер 17 Кентъки с 89-85 в събота.

Дивите котки (16-7) към този момент изгубиха три следващи победи на Rupp Arena за първи път. Rupp започва през 1976 година Кентъки не беше губил три следващи вкъщи от сезон 1966-67, когато играеше в Мемориал Колизеум.

Булдогс (18-6) превъзхождаха Кентъки в съвсем всяка фаза до водят с 42-32 на полувремето, преди Дивите котки да се върнат напред, с цел да наложат дуел напред-назад. Играта за три точки на Рийд Шепърд с 4:07 оставащи точки изравни мача при 75, само че Уотсън даде зелена светлина и последвалото наказателно мятане, с цел да изведе Гонзага вечно напред, 78-75.

Уотсън последва двата свободни хвърляния на Райън Нембхард и подреждането на Греъм...