Първи случай на ебола във Франция, болният е лекар
Лекар, завръщащ се от филантропична задача в Конго, е дал позитивен тест за ебола във Франция, оповестява AFP.
Здравното министерство на страната " удостоверява през днешния ден идентифицирането на първи позитивен случай на заболяване от вируса ебола на национална територия “, се споделя още в известието.
Пациентът е изолиран и управляващите наблюдават контактите, добави министерството и успокоява, че рискът за европейското население като цяло е невисок.
Епидемията от ебола в Конго, която е заразила повече от 1000 души и е умъртвила 267, е с максимален брой доказани случаи през първия месец от всеки епизод на болестта, заяви Световната здравна организация.
Епидемията в ДРК
ДР Конго разгласи огнище на ебола предишния месец, само че специалистите считат, че вирусът е циркулирал седмици преди този момент.
Потвърдено е, че над 260 души са умряли от вируса в централноафриканската страна, до момента в който 1000 души са инфектирани, добавя Военновъздушни сили.
Съседната на ДР Конго, Уганда, също е удостоверила случаи на ебола. Световната здравна организация (СЗО) оповестява, че е известно, че 20 души са били инфектирани там и са доказани два смъртни случая.
Здравните служащи са изключително изложени на риск от ебола, която се популяризира посредством телесни течности.
Настоящата зараза от ебола е породена от типа Bundibugyo на вируса, за който сега няма ваксина.
Франция е основала " профилирана система за мониторинг “ за филантропични служащи, завръщащи се от ДР Конго, заяви здравното министерство.
Според Африканските центрове за надзор и предварителна защита на болесттите (CDC на Африка) и американските здравни управляващи, актуалната зараза от ебола има капацитет да бъде една от най-големите до момента.
В ДР Конго случаите сега са съсредоточени в източните провинции Итури, Южно Киву и Северно Киву.
Итури остава главният център на предаване, като съставлява повече от 90% от доказаните инфекции.
Здравното министерство на страната " удостоверява през днешния ден идентифицирането на първи позитивен случай на заболяване от вируса ебола на национална територия “, се споделя още в известието.
Пациентът е изолиран и управляващите наблюдават контактите, добави министерството и успокоява, че рискът за европейското население като цяло е невисок.
Епидемията от ебола в Конго, която е заразила повече от 1000 души и е умъртвила 267, е с максимален брой доказани случаи през първия месец от всеки епизод на болестта, заяви Световната здравна организация.
Епидемията в ДРК
ДР Конго разгласи огнище на ебола предишния месец, само че специалистите считат, че вирусът е циркулирал седмици преди този момент.
Потвърдено е, че над 260 души са умряли от вируса в централноафриканската страна, до момента в който 1000 души са инфектирани, добавя Военновъздушни сили.
Съседната на ДР Конго, Уганда, също е удостоверила случаи на ебола. Световната здравна организация (СЗО) оповестява, че е известно, че 20 души са били инфектирани там и са доказани два смъртни случая.
Здравните служащи са изключително изложени на риск от ебола, която се популяризира посредством телесни течности.
Настоящата зараза от ебола е породена от типа Bundibugyo на вируса, за който сега няма ваксина.
Франция е основала " профилирана система за мониторинг “ за филантропични служащи, завръщащи се от ДР Конго, заяви здравното министерство.
Според Африканските центрове за надзор и предварителна защита на болесттите (CDC на Африка) и американските здравни управляващи, актуалната зараза от ебола има капацитет да бъде една от най-големите до момента.
В ДР Конго случаите сега са съсредоточени в източните провинции Итури, Южно Киву и Северно Киву.
Итури остава главният център на предаване, като съставлява повече от 90% от доказаните инфекции.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




