Легендите на Селтик победиха тези на Борусия (Дортмунд) с 4:2

...

Над 20 000 гледат легендите на Селтик и Борусия

Легендите на " Селтик " победиха тези на " Борусия " (Дортмунд) с 4:2 на " Селтик Парк " в благотворителен мач за фондацията на шотланския клуб. Над 20 000 си купиха билети за дуела.

Бившият капитан на националния тим и " Селтик " Стилиян Петров изигра целия дуел за разлика от останалите си съотборници. " Показа, че може да играе на равнище, макар че е 44 години ", възкликна коментаторът на дуела.

Пол Ламбърт изигра по едно полувреме за двата тима с малко хокейни смени. Преди мача Брендън Роджърс и Джеймс Форест изнесоха шампионската купа и купата на Шотландия, откакто клуба направи дубъл през сезона.

Йоргос Самарас и Гари Хупър изведоха шотландците напред с 2:0 преди Давид Одонкор да понижи. Хупър обаче направи 3:1 преди почивката.

Блашиковски понижи 2:3 в 87-ата минута, само че Чарли Малгрю вкара 40 секунди преди края за 4:2.
Източник: lupa.bg