Легендата на швейцарския Йънг Бойс Ларс Лунде е притеснен преди

...
Легендата на швейцарския Йънг Бойс Ларс Лунде е притеснен преди
Коментари Харесай

Легенда на Йънг Бойс: Отборът няма лидер, а треньорът не може да се справи с кризата

Легендата на швейцарския Йънг Бойс Ларс Лунде е обезпокоен преди мача на някогашния си тим против Лудогорец в третия кръг на Лига Европа. 61-годишният датчанин сега е просто почитател на " жълто-черните " от Берн, като в кариерата си е прекарал два сезона на стадион " Ванкдорф ". Два сезона, само че с доста достижения – първенец и притежател на Купата на Швейцария, както и най-хубав чужденец в лигата за 1986 година.

С 30 гола в 55 мача и безупречно държание отвън терена, Лунде и до през днешния ден е обичан от публиката, която го посреща топло на всякога, въпреки сега да не се любува на сезона.

" Ще стартира с това, че развиването на Йънг Бойс не е положително! Гледал съм единствено един добър мач през този сезон: този в Люцерн. И, апелирам, не започвайте да говорите за Лига Европа. Съжалявам, само че нито Слован (Братислава), нито ФКСБ сега са на съществено равнище. Ето за какво пренебрегвам тези мачове в разбора си и се съсредоточвам напълно върху лигата. А в тази лига не съм гледал нито един мач, който в действителност да ме е развълнувал от две години и половина “, стартира Лунде в изявление за известния локален вестник “Блик “.
 Руи Мота: Тук сме да спечелим трите точки Руи Мота: Тук сме да спечелим трите точки
Лунде става два пъти голмайстор на отбора по време на престоя си, като през втория сезон оказва помощ и за купата, която идва след 26 години очакване. Това му подсигурява и трансфер в Байерн (Мюнхен), където обаче го преследва нещастието. Всичките му очаквания завършват на железопътен прелез в Оберенфелден. След злополука с трен, той остава в кома в продължение на 240 часа. Оцелява, само че футболната му кариера на най-високо равнище завършва и след това 30 години работи като санитар и помощник в болница, а в този момент е фитнес-инструктор.

“Нашата лига не е кой знае какъв шлагер сега в Европа, а Йънг Бойс се проваля и в нея. След всяко едва показване треньорът Джорджо Контини и капитанът Лорис Бенито прикриват всичко пред медиите. Но това не е изненада в тим, в който липсват водачите. Бенито може и да е подобен в съблекалнята, само че не е подобен на терена. Той играе пред отбраната, само че прави неточности и това дава шансове на съперника. Едимилсон Фернандеш също е проблем. Той би трябвало да бъде доста по-доминиращ. Миналия сезон той изигра 10 мача от Шампионската лига с Брест. Но представянето му тук при нас не е положително. Армин Гигович? Изиграва един добър мач и след това като че ли потъва в неопределеност “, продължава Лунде с рецензиите си.

Лунде счита, че доста хора са отговорни за обстановката. Треньорът Джорджо Контини, който се усмихва на рецесията, е най-големият. Според него, прекомерно огромната ротация прави тима по-статичен и с по-малък синхрон. Два мача на седмица не са към този момент кой знае какво натоварване в 21-ви век. Накрая има остри думи и за спортния шеф Кристоф Шпихер, отговарящ за селекцията.
 Станич: Ще създадем всичко допустимо да си тръгнем с трите точки Станич: Ще създадем всичко допустимо да си тръгнем с трите точки
" Отборът е самостоятелно доста мощен. Но не е добре съединен. Ключова дума: липсва водач ", изяснява Лунде часове преди мача на Йънг Бойс с Лудогорец.

Преди срещата, която ще стартира на следващия ден в 22:00 часа, двата тима имат по 3 точки от една победа и една загуба. Успех за всеки от противниците може да даде голямо преимущество най-малко в устрема за попадане в първите 24 отбора на крайното класиране.

Както е известно, първите осем отбора след изиграването на главната фаза се класират за осминафинал, а тези от 16-о до 24-то място се борят през плейоф да стигнат до там.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР