Джерард разкри, че е убедил Салах да не напуска след скандалното интервю
Легендата на ЛивърпулСтивън Джерард разкри, че е имал прям диалог с Мохамед Салах след скандалното изявление, в което египтянинът упрекна клуба, че не е спазил дадените обещания и го е “хвърлил под рейса ”. Салах сподели това след равенството с Лийдс през декември, откакто Арне Слот реши да го остави на пейката. След този спор сред двамата имаше упования, че крилото може да напусне още през януарския трансферен прозорец. Джарард разкри, че е посъветвал Салах да не напуща клуба тъкмо в оня миг, тъй като това би помрачило ореола, построен от египтянина в продължение на девет години.
През предходната седмица Салах към този момент публично разгласи, че напуща клуба след края на сезона, като съгласно Стиви Джи това е най-подходящият миг и за двете страни.
“Говорих с него към това изявление и му споделих: “Не прави повече това, което направи, и не се дискредитирай. Говорих с него непосредствено. Той ми написа от време на време. Или аз му пиша, което е по-скоро в случаите, когато отивам някъде със сина ми Лео, с цел да може той да го види. Но в действителност не съм доста непосредствен с него. Но това ми даде опция да му кажа: “Виж, ти си тук от осем, девет години, ти си крал тук, имаш това завещание, просто действай по верния метод. Той към момента беше малко прочувствен от случая. По това време влизаше и излизаше от тима, беше смутен. Просто си помислих, че ще е тъпо, в случай че си тръгне през януари и го направи без да се сбогува уместно.
Мисля, че раздялата след края на сезона ще бъде в най-хубав интерес на всички. Според мен моментът е подобаващ. Особено като се има поради, че имаше някакво противоречие с мениджъра. Не знам на какво равнище, само че поради това даде това изявление, за което мисля, че ще съжалява след време. Но това ми подсказва, че там има проблем. Мисля също, че даже преди този момент клубът искаше да даде на Мо нов контракт единствено за една година, а не за две. Но поради изключителни му минал сезон му предложиха двугодишен договор ”, съобщи Джаерард в подкаста The Overlap.
През предходната седмица Салах към този момент публично разгласи, че напуща клуба след края на сезона, като съгласно Стиви Джи това е най-подходящият миг и за двете страни.
“Говорих с него към това изявление и му споделих: “Не прави повече това, което направи, и не се дискредитирай. Говорих с него непосредствено. Той ми написа от време на време. Или аз му пиша, което е по-скоро в случаите, когато отивам някъде със сина ми Лео, с цел да може той да го види. Но в действителност не съм доста непосредствен с него. Но това ми даде опция да му кажа: “Виж, ти си тук от осем, девет години, ти си крал тук, имаш това завещание, просто действай по верния метод. Той към момента беше малко прочувствен от случая. По това време влизаше и излизаше от тима, беше смутен. Просто си помислих, че ще е тъпо, в случай че си тръгне през януари и го направи без да се сбогува уместно.
Мисля, че раздялата след края на сезона ще бъде в най-хубав интерес на всички. Според мен моментът е подобаващ. Особено като се има поради, че имаше някакво противоречие с мениджъра. Не знам на какво равнище, само че поради това даде това изявление, за което мисля, че ще съжалява след време. Но това ми подсказва, че там има проблем. Мисля също, че даже преди този момент клубът искаше да даде на Мо нов контракт единствено за една година, а не за две. Но поради изключителни му минал сезон му предложиха двугодишен договор ”, съобщи Джаерард в подкаста The Overlap.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




