Легендата на датския футбол Йон Дал Томасон постигна първа победа

...

Швеция с първа победа при Йон Дал Томасон

Легендата на датския футбол Йон Дал Томасон реализира първа победа като старши треньор на националния тим на Швеция. Това стана при триумфа с 1:0 над участника на Евро 2024 Албания.

За Томасон това бе втори мач отпред на шведите след провалянето с 2:5 от Португалия преди броени дни. Единственият гол на " Френдс Арена " в Солна падна в 62-ата минута, когато прецизен с глава бе централният нападател Густаф Нилсон.

През първото полувреме шведите бяха по-добрият тим, само че през втората част Албания сподели доста повече футболни качества и гостите могат доста да съжаляват, че не стигнаха най-малко до изравнителен гол. Сериозни пропуски за " орлите " направиха Берат Джимшити, Недим Байрами и Кристиян Аслани. Гол на Армандо Броя през първото полувреме пък бе анулиран поради засада.

За Албания загубата е втора поредна, а отборът не съумя да се разпише в трети следващ мач. Последната победа на албанците бе през октомври предходната година с 2:0 над България в контрола.