Легендата на датския футбол Йон Дал Томасон постигна първа победа

...

Йон Дал Томасон спечели първа победа начело на Швеция

Легендата на датския футбол Йон Дал Томасон реализира първа победа като старши треньор на националния тим на Швеция.

Това стана при триумфа с 1:0 над участника на Евро 2024 Албания. За Томасон това бе втори мач отпред на шведите след провалянето с 2:5 от Португалия преди броени дни.

Единственият гол на " Френдс Арена " в Солна падна в 62-рата минута, когато прецизен с глава бе централният нападател Густаф Нилсон.

През първото полувреме шведите бяха по-добрият тим, само че през втората част Албания сподели доста повече футболни качества и гостите могат доста да съжаляват, че не стигнаха най-малко до изравнителен гол. Сериозни пропуски за " орлите " направиха Берат Джимшити, Недим Байрами и Кристиян Аслани. Гол на Армандо Броя през първото полувреме пък бе анулиран поради засада.

За Албания загубата е втора поредна, а отборът не съумя да се разпише в трети следващ мач. Последната победа на албанците бе през октомври предходната година с 2:0 над България в контрола.