Легендарната Мария Гроздева спечели бронзов медал в коронната си дисциплина

...

Браво! Мария Гроздева с бронзов изстрел на европейското в Баку

Легендарната Мария Гроздева завоюва бронзов орден в коронната си дисциплинираност 25 метра револвер на европейското състезание по пукотевица, което се организира в Баку (Азербайджан), написа Sporta.bg.

Двукратната олимпийска шампионка и общо петкратна медалистка от олимпийски игри приключи трета в мощна конкуренция, като се размина с купата на два изстрела, осведоми Блиц.

Европейската купа сграбчи Моника Карш (Германия), на второ място остана Клаудиа Брес от Полша.

Успешното българско показване бе допълнено от четвъртото място в крайното класиране на Антоанета Бонева.

Мария Гроздева е родена на 23 юни 1972 година и има олимпийски трофеи от Сидни и Атина. Както и три бронзови оценки – в Барселона, Атланта и Атина. Настоящият ръководител на българския стрелкови съюз взе участие на шест олимпиади, има и девет европейски трофеи.

" Много се веселя за достижението. Естествено, че можеше и по-добре, само че бронзовото отличие е страховит триумф. Продължавам да работя по същия метод.

" Поздравявам и Антоанета Бонева за четвъртата позиция. И на двете не ни доближи малко, с цел да бъдем по-нагоре в класирането ", разяснява Гроздева пред сътрудниците.
Източник: inews.bg