Леганес успя да излъже Реал Сосиедад с 1:0 в среща

...

От много подавания Реал Сосиедад забрави да вкара

Леганес съумя да излъже Реал Сосиедад с 1:0 в среща от 18-ия кръг на Ла Лига и е единствено на 3 точки от зона “Европа”. Домакините завоюваха след попадение с бедро на Габриел в 75-ата минута.

Баските имаха изразено териториално преимущество в мадридското предградие, размениха си стотици подавания, само че по този начин и не откриха метод да застрашат съществено противника.
Pictures of the first half! 0-0 #LeganesRealSociedad pic.twitter.com/Eux3OwCdCK
— Real Sociedad (@RealSociedadEN) January 7, 2018

В същото време играчите в зелени екипи освен че вкараха, а един път удариха и греда посредством Йосеба Салдуа в 69-ата минута. Малко след попадението на Габриел пък същият този Салдуа пропусна чиста опция за 2:0.

Реал Сосиедад има единствено една победа в последните си седем мача в Примера и е на 11-а позиция.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Примера дивисион 18 кръг, неделя 7 януари  Леганес 1:0краен резулат  Реал Сосиедад